Kar Aslan

Kar Aslan
Dergi Konuları

Müzik Mutfağı: Hepimiz Devam Eden Bir Çalışma İçindeyiz

“Herkes sanatçı ya da kreatif olabilir. Sanat dallarından herhangi biriyle ilgilenen herkes dünya standartlarını zorlayacak şeyler yapmak zorunda değil. Dünya standartlarında işler yapan kişilerin de bu işleri yapması yüksek standartlarda işler yaptıklarının farkında oldukları anlamına gelmiyor.” -Rick Rubin
Yazı Kar AslanFotoğraf Getty Images
Kar Aslan
Dergi Konuları

One Man Band | Miles Kane

Bugünü geçmişin içinde yaşayanlar; Londra’nın Rock’n Roll mirasını tek kişilik grup Miles Kane ile GQ Bahar 2023 sayısında birlikte kutluyoruz!
Yazı Kar AslanFotoğraf Ali Kalyoncu
Kar Aslan
Dergi Konuları

İnsanlık Adına Kişisel Bir Yolculuk

Başka dünyaları keşfederek bu dünyayı korumak...
Yazı Kar Aslan
Kar Aslan
Dergi Konuları

Moda Politik Olarak Doğru Olabilir Mi?

Modanın son ürüne dönüşmeden önce kendi iç sorgulamalarını yaşadığı bir dönemdeyiz. Çıkacak son ürünün temsil ettikleri, materyali, geçmiş ile olan bağlantısı, dönemin sosyo-politik ve kültürel gündemine uygunluğu, nasıl sunulduğu; her birini tek tek sorgulamak tasarımın kendisi kadar bir süreç. Tasarımcının ya da moda evinin kendi kimliğini ve duruşunu göstermesi gerekliliği hiç bu kadar keskin olmamıştı.
Yazı Kar Aslan
Kar Aslan
MOTY

Men of the Year 2021 Yılın Stil Sahibi: Dilan Gerede Erkaya

Yeni neslin güçlü temsilcilerinden biri o, yılın stil sahibi ödülünü almasının is birden fazla sebebi var.
Yazı Kar AslanFotoğraf Erdi Doğan
Kar Aslan
MOTY

Men of the Year 2021 Yılın Oyuncusu: Salih Bademci

Yılın oyuncusu ödülünün sahibi aslında yıla her anlamda damgasını vurmuş bir isim... Ve evet; O sürekli mırıldandığınız "Mathilda"yı da Salih Bademci söylüyor!
Yazı Kar AslanFotoğraf Erdi Doğan
Kar Aslan
Röportaj

Şeytan Diablo giyer

Bali’den ayağının kumuyla gelen Dilan’ın bu sefer bize anlatacakları var.
Yazı Kar AslanFotoğraf Can Sever
Kar Aslan
Stil Danışmanı

80'lerin Harlem'inden bir yarı 'gangster': Dapper Dan

80'lerin Harlem tasarımcısı Dapper Dan ve Gucci arasında geçen ve yeni bir işbirliğiyle sonuçlanan 'ilham' krizi sonrası gündem yeni yeni durulurken, biz de sokak modasının başlangıç noktası olan Harlem sokaklarına ve 80'lere doğru bir yolculuk yapalım istedik. Bilmeyenler için not düşelim: Ünlü tasarım evi Gucci, Cruise 2018 defilesinde, Dapper Dan'in milli atlet Diane Dixon için tasarladığı ve ikonikleşmiş ceketinin birebir aynısını podyuma taşımıştı. Diane Dixon'un paylaştığı ve Dapper Dan için Gucci'den kredi istediği post sonrası, ünlü moda evi, Dapper Dan ile bir işbirliği önerdi.
Yazı Kar Aslan
Kar Aslan
Güncel

Stil ilhamı: 80'ler Harlem

80'lerin Harlem tasarımcısı Dapper Dan ve Gucci arasında geçen ve yeni bir iş birliği ile sonuçlanan 'ilham' krizi sonrası, gündem yeni yeni durulurken bizde sokak modasının başlangıç noktası olan Harlem sokaklarına ve 80'lere doğru bir yolculuk yapalım istedik. Bilmeyenler için not düşelim: Ünlü tasarım evi Gucci, cruise 2018 defilesinde, Dapper Dan'in milli atlet Diane Dixon için tasarladığı ve ikonikleşmiş ceketinin birebir aynısını podyuma taşımıştı. Diane Dixon'un paylaştığı ve Dapper Dan için Gucci'den kredi istediği post sonrası, ünlü moda evi, Dapper Dan ile bir iş birliği önerdi. Buna göre Gucci için markanın malzemeleriyle ve adıyla tasarım yapabileceği bir butik açılacak.
Yazı Kar Aslan
Kar Aslan
Stil Danışmanı

Stil ilhamı: Charlie Plummer

Başarılı yönetmen Ridley Scott'un 'All the money in the world' filminde bolca dram ve gözyaşı vardı. Biz yine de gözyaşıyla dolu bu bardağın dolu kısmına bakıp yeni keşfimiz Charlie Plummer'ın filmdeki stilinden nasıl ilham alabileceğinize dair birkaç ipucu hazırladık. Plummer'ın 16 yaşındaki John Paul Getty'i canlandırdığı ve 70'li yıllarda geçen bu filmde tabii ki bolca ispanyol paçalar ve geniş sivri yakalar ile 70'lerin ruhuna ve stiline uygun görünümler yakalanmış. Gelin bu vintage stili günümüze nasıl uyarlayabileceğimize hep birlikte bakalım.
Yazı Kar Aslan
Kar Aslan
Güncel

Süet Mevsimi

Yazı Kar Aslan