Şeytan Diablo giyer

Bali’den ayağının kumuyla gelen Dilan’ın bu sefer bize anlatacakları var.

22 Mayıs 2018

Şeytan Diablo giyer

Dilan’la yolumuz ilk defa kesişmiyor. Henüz 17 yaşında ama önceleri de söylediğimiz gibi, onda daha fazlası var. Yeni neslin altın çocuklarından kendisi.

Ailesiyle Bali’ye yerleşen Dilan’ın yaratıcılığına bu kararın neler kattığını da net bir şekilde görebiliyoruz. Çünkü her eşyası gibi üzerinde kendinden izler taşıyan minik bavulunda, Bali’den bize heyecanla bir şeyler getirmiş.

“Dilan” denince aklımıza ilk gelen –tabii ki saçlarından sonra– kaykay ve motosiklet oluyor. Biz onu bu tutkularıyla tanımıştık. Ancak geçirdiği motor kazasından sonra ayak bileğine ciddi bir yara almış ve kaykaya da motora da minik bir ara vermek zorunda kalmış. Bilirsiniz, bir insanın elinden en büyük tutkusunu alın, geriye koca bir depresyondan başka ne kalır? Yaratıcı bir insana da beslenebileceği buruk bir depresyon verin ve işte size DIABLO.

18-05/22/screen-shot-2018-05-22-at-191956.png

Tabii ki formül bu kadar basit değil, zaten aklında hep modayla ilgili bir şeyler yapmak olan Dilan, bu süreci ve Bali’deki evinin yakınlarındaki üretim potansiyelini şansa çevirip Diablo’yu kuruyor. Son zamanlarda bununla yatıp kalktığını da söylemeden geçmeyelim. Üzerindeki bu tulumun sırtındaki ejderha işlemesinin yapım aşamasını Instagram hikayelerinde görmüştük mesela. Her detayın başında durduğunu, en iyi sonucu alana kadar da deneme yanılma yöntemiyle işi öğrenerek ilerlediğini, bu aşamalarda da dikiş bilgisinin çok işine yaradığını söylüyor.

Şimdilik sample ürünleriyle ufak ufak başlamış olsa da hedefi, yaza kadar sınırlı sayıda üretilmiş 50 özel parça tasarlayıp Türkiye’de satmak. Genellikle tulum ağırlıklı olacak koleksiyonundaki mitolojik semboller Bali’de işlenecek. Mitolojiye olan ilgisi ise çocukluğundan geliyor. Diablo’nun adı da bu ilgisinden; “Ben mitolojinin cennet değil de cehennem kısmıyla ilgiliydim hep. Çocukluğumdan beri çizdiğim resimler de bu yöndeydi.”

Dilan’ın gelecek planları arasında Paris’te moda okumak ve markasını önce İstanbul’da sonra da Paris’te konumlandırmak var. ‘Gelecek’ dediğimize bakmayın seneye okuluna başlamış olacak. Bizse şimdiden, sokak modasına yön verecek güçlü parçalarıyla adından daha çok söz ettireceğine eminiz. Yolun açık olsun Diablo!


John Wick 3: Parabellum ile Macera Kaldığı Yerden Devam Ediyor

RÖPORTAJ | John Wick 3: Parabellum ile Macera Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Hakan: Muhafız'la İkinci Sezona Doğru: Ayça Ayşin Turan

RÖPORTAJ | Hakan: Muhafız'la İkinci Sezona Doğru: Ayça Ayşin Turan

Hakan: Muhafız'la İkinci Sezona Doğru: Okan Yalabık ve Burçin Terzioğlu

RÖPORTAJ | Hakan: Muhafız'la İkinci Sezona Doğru: Okan Yalabık ve Burçin Terzioğlu

Christian Löffler ile Müzik, Doğa ve Gelecek Üzerine

RÖPORTAJ | Christian Löffler ile Müzik, Doğa ve Gelecek Üzerine

H&M Türkiye'nin İlk Lokal Yüzü: Kerem Bürsin

RÖPORTAJ | H&M Türkiye'nin İlk Lokal Yüzü: Kerem Bürsin

George Fitzgerald ile Sonar İstanbul Öncesi Buluştuk

RÖPORTAJ | George Fitzgerald ile Sonar İstanbul Öncesi Buluştuk

Daha Fazla Göster