Ayak Bakım Rutini

Ayak bakımının ne kadar önemli olduğunu yaz gelince daha iyi anlıyoruz. Üç basit adımda, tırnaklar, pürüzler, kuruyan deriler için bu adımları takip edin.

16 Ağustos 2021

Ayak Bakım Rutini

 

 

1. Adım : Tırnaklarınızı Kesin

Tırnaklarla başlayalım. Onları keselim, törpüleyelim, biraz da bakım yağı sürelim. Bu sayede öncelikle tırnaklarımız bakımlı görünür ve bakım yağı sayesinde de hem tırnaklar beslenir, canlı görünür hem de etler yumuşar.

 

2. Adım : Pürüzleri Giderin

Ayaklarınızda sertlik olan bölgelere haftada 1-2 kere törpüleme işlemini uygulayabilirsiniz. Daha iyi bir etki almak için duş sırasında veya duş sonrasında yapabilirsiniz.

Bu bakım için alternatifler ponza taşı ve topuk törpüsü olsa da bu tarz aşındırıcı işlemler size iyi gelmiyorsa ayak peelingi veya kimyasal peelingi deneyebilirsiniz. Kimyasal peeling için küçük bir not: Bu işlemden sonra 1 hafta kadar açık ayakkabıyla dolaşamayabilirsiniz. Çünkü bu peeling ayak derisini tamamen soyuyor ve yeniliyor ama çıkardığı sonuç mükemmel oluyor.

 

3. Adım : Kurumuş Ayaklar İçin Düzenli Krem Kullanın

Çatlamış ve kurumuş bölgelere düzenli ayak krem uygularsanız, ayak törpüsüne de daha az ihtiyaç duyabilirsiniz. Sadece ayaklar için formüle edilmiş birçok nemlendirici var. En kuru ve yıpranmış ayaklar için en çok tercih edilen içerik ise, yoğun nemlendirme ve yatıştırma etkisi olan Shea Butter. Bu tarz bakımları duştan sonra veya gün içinde krem dokusundan hoşlanmıyorsanız yatmadan önce yoğun şekilde uygulayabilirsiniz.

Bu üç adımı düzenli şekilde yaparsanız ayaklarınız sandaletleriniz için her zaman hazır olacaktır. Yaz ayları ayakları daha da yıpratır ama bu rutinle ayaklarınıza ihtiyacı olan bakımı sağlayabilirsiniz.


Skinmalism Nedir? Nasıl Uygulanır?

BAKIM | Skinmalism Nedir? Nasıl Uygulanır?

Yüz Lekelerine Karşı En İyi Ürünler

BAKIM | Yüz Lekelerine Karşı En İyi Ürünler

Modern Babalar İçin En İyi Bakım Ürünleri

BAKIM | Modern Babalar İçin En İyi Bakım Ürünleri

NIVEA MEN Cool Kick Fresh'le Tanış!

GQ TANITIM | NIVEA MEN Cool Kick Fresh'le Tanış!

Vegan Bakım Ürünleri Rehberi

BAKIM | Vegan Bakım Ürünleri Rehberi

Cildiniz İçin En İyi 16 Güneş Koruyucu

BAKIM | Cildiniz İçin En İyi 16 Güneş Koruyucu

Daha Fazla Göster