Bakım

Bulgari'den Yaza Özel 3 Yeni Parfüm: Falkar, Yasep ve Opalon

Kokusunu aldığınız anda sizi dünyanın farklı köşelerine gönderecek, Bulgari'nin Le Gemme serisinin 3 yeni parfümüyle tanışın.

19-05/25/03-gq-24may19_b-1558768037.jpg

Eğer bu yaz koku galerinize ferah bir dokunuş katmak istiyorsanız yeni parfümünüz Bulgari'den geliyor. Markanın lüks parfüm ailesine eklenen Le Gemme serisinin yeni üçlüsü Falkar, Yasep ve Opalon miskin farklı DNA'larıyla dünyanın farklı köşelerine seyahat etmenizi sağlıyor.

Markanın master parfumer'ı Jacques Cavallier'in elinden çıkma bu yeni parfüm trilojisi ilhamlarını isimlerine sahip oldukları taşlardan ve taşların renklerinden almış. Cavallier bu yeni parfümler için miski 3 farklı yorumla ele almış. 'Opalon için saf ve kristal misk kullanırken Yasep için daha pudramsı ve odunsu, Falkar'da da zengin misk kullandım.' diyor Cavallier.

19-05/25/legemme_opalon_bulgari.jpg

Beyaz misk ve neroli notaları içeren serinin ilk parfümü Opalon ismini ve ilhamını saflığı, bilgeliği ve şansı simgeleyen Avustralya beyaz opalinden alıyor. Cavallier Opalon'u 'Opalon serinin en İtalyan parfümü. Kokusu size Roma sabahının yaz güneşini anımsatıyor.' sözleriyle anlatıyor.

19-05/25/legemme_falkar_carousel.jpg

Falkar serinin en oryantalist kokusu. Seksi bir maskülenlik yayan bu parfüm ilhamını şahin gözü taşından almış. Orta Doğu'nun zengiliğini yansıtan Falkar, deri, odun ve tütsü notalarından oluşuyor. 'Falkar tam bir Orta Doğu rüyası ve maskülen seksapelin yeni bir yorumu. Safran, misk ve ud ile şehvetli bir derinlik yaratıyor.' diye anlatıyor Cavallier bu kokuyu.

19-05/25/legemme_yasep.jpg

Yasep'in ilhamı ise kan kırmızısı jasper ya da diğer bir adıyla japsis taşından geliyor. Yoğun ve odunsu misk ile yumuşam sandalağacını birleştiren bu güçlü parfüm için Cavallier'in sözleri ise şöyle: 'Biz doğanın güzelliğini alıyor, bir şişeye dolduruyor ve müşterilerimize sunuyoruz. Yasep'in personası asil ve farklı. Kullandığınız anda size bambaşka bir dünyaya ışınlıyor.'

Bu yeni üçlüyü aromatik sanat olarak nitelendiren Jacques Cavallier kanvas olarak miski kullanıp üzerine eklediği notalarla onların kendi karakterini yansıtmasına izin vermiş ve ortaya bu üç zengin parfüm çıkmış. Eğer bu yaza ferah ve farklı notalarla başlamak istiyorsanız Bulgari'nin Le Gemme serisine mutlaka göz atın.

İZLE
Burak Deniz'in Tamamen Elektrikli BMW iX İle Doğada Sürüş Keyfi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası