Celine ve Hedi Slimane'in Parfüm Koleksiyonu: Haute Parfumerie
Bakım

Celine ve Hedi Slimane'in Parfüm Koleksiyonu: Haute Parfumerie

Hedi Slimane Celine'in ilk parfüm koleksiyonu Haute Parfumerie ile koku dünyasına güçlü bir dönüş yapıyor.

Hedi Slimane moda dünyasının en çok konuşulan kreatif direktörlerinden biri. İkonik moda evi Celine'in başına geçtiğinden beri ünlü tasarımcı aldığı radikal kararlarla Celine'in değişiminde önemli rol üstlendi. Markanın isminde minimal ama dramatik bir değişiklik yapan Hedi, aynı zamanda Fransız moda evinin ilk erkek koleksiyonuna da imza attı. Hedi Slimane, Celine için yaptığı bu reformlardan sonra köşesine çekilecek mi? Tabi ki hayır! Markanın kreatif koltuğuna oturduktan sonra Celine'i notalarla buluşturmaya söz veren ünlü tasarımcı 1964 te satışa sunulan Vent Fou'dan sonra koku dünyasına veda eden Celine ile ilk parfüm koleksiyonunu çıkarıyor.

celine-hedi-slimane-haute-parfumerie-collection-scent-fragrance

Hedi Slimane parfümlere yabancı bir isim asla değil. 2004'te Dior Homme'un kreatif direktörlüğünü yapan Hedi, markanın kuruluşu 1947'den bu yana 3 kokudan oluşan ilk erkek 'cologne' ailesini çıkarmıştı. Celine ile de bir ilke imza atan Slimane tam 11 farklı kokudan oluşan parfüm serisiyke karşımıza çıkacak. Silüetlerinde feminen ve maskülen füzyonlarıyla meşhur olan ve ilk erkek koleksiyonuyla da moda dünyasına güçlü bir giriş yapan Celine, marka karakteriyle uyumlu olarak Haute Parfumerie isimli nötr cinsiyetli bir koku ailesi sunuyor. 

İlham kaynağı modanın, sanatın ve eğlencenin şehri Paris olarak alınan bu parfümlerin 8'i gece 3'ü de günlük kullanım için tasarlanmış. Parfümlerin modern ve klasik art deco esintili şişesi de hem markadan hem de Hedi Slimane'dan nüanslar içeriyor. Koleksiyonun Parade, Saint-Germain-des-Prés, Dans Paris, Cologne Française, La Peau Nue, Eau de Californie, Reptile, Black Tie, ve Night Clubbing isimli 9 üyesi bu sonbaharda bekleyenleriyle buluşacak. Rimbaud ve Bois Dorman isimli son iki koku ise 2020’de satışa çıkacak. Paris'in çekici hatıralarını hafızalarda canlandıracak bu parfümleri denemek için sabırsızlanıyoruz.


 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

CELINE (@celine)'in paylaştığı bir gönderi ()

 

İZLE
Burak Deniz'in Tamamen Elektrikli BMW iX İle Doğada Sürüş Keyfi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası