Cildiniz İçin En İyi 16 Güneş Koruyucu

Güneş koruyuculara karşı ilgimiz mevsimlere göre değişkenlik gösterse de güneşin zararlı ışınları aslında her daim üzerimizde.

21 Mayıs 2021

Cildiniz İçin En İyi 16 Güneş Koruyucu

Güneş koruyuculara karşı ilgimiz mevsimlere göre değişkenlik gösterse de güneşin zararlı ışınları aslında her daim üzerimizde. Yani cildinizi korumak için yazı beklemenize gerek yok. Kayak yaparken, ofiste çalışırken veya yürüyüş yaparken UV ışınları cildinize çok kolay bir şekilde nüfuz edebilir. Güneş ışınlarının neden olduğu hasarı azaltarak cildinizi genç ve sağlıklı tutmanın en pratik yolu güneş koruyucu ürünler kullanmak.

UVA ve UVB ışınları, güneş tarafından yayılan iki tür radyasyon; UVA ciltte kırışıklık ve sarkma gibi yaşlanma belirtilerine neden olurken, UVB ışınları genelde güneş yanıklarından sorumludur. SPF ise güneşin bu zararlı ışınlarına karşı etkileri azaltmaya yardımcı olur. Bu yüzden uzun süre SPF kullanan ve kullanmayan kişilerin cilt yapısındaki farklılıklar oldukça belirgindir.

Yukarıda belirttiğimiz gibi, dışarıda bulutlu, kapalı bir gün olması sizi güneşin zararlı etkilerine karşı korumuyor. Bu yüzden, hava güneşli olsun veya olmasın SPF’i bakım rutininize eklemek uzun vadede cildinize birçok fayda sağlayacaktır.


Vücut Tıraşı için GQ Rehberi

BAKIM | Vücut Tıraşı için GQ Rehberi

Stres Dış Görünüşünüzü Nasıl Etkiliyor?

BAKIM | Stres Dış Görünüşünüzü Nasıl Etkiliyor?

10 Adımda Daha İyi Bir Duş Deneyimi

BAKIM | 10 Adımda Daha İyi Bir Duş Deneyimi

MET GALA 2022: En Bakımlı Erkekler

BAKIM | MET GALA 2022: En Bakımlı Erkekler

Erkekler için Kozmetik İşlemler Rehberi

BAKIM | Erkekler için Kozmetik İşlemler Rehberi

Sakalınız İçin En İyi Düzeltici Makineler

BAKIM | Sakalınız İçin En İyi Düzeltici Makineler

Daha Fazla Göster