Cildiniz İçin En İyi 16 Güneş Koruyucu

Güneş koruyuculara karşı ilgimiz mevsimlere göre değişkenlik gösterse de güneşin zararlı ışınları aslında her daim üzerimizde.

21 Mayıs 2021

Cildiniz İçin En İyi 16 Güneş Koruyucu

Güneş koruyuculara karşı ilgimiz mevsimlere göre değişkenlik gösterse de güneşin zararlı ışınları aslında her daim üzerimizde. Yani cildinizi korumak için yazı beklemenize gerek yok. Kayak yaparken, ofiste çalışırken veya yürüyüş yaparken UV ışınları cildinize çok kolay bir şekilde nüfuz edebilir. Güneş ışınlarının neden olduğu hasarı azaltarak cildinizi genç ve sağlıklı tutmanın en pratik yolu güneş koruyucu ürünler kullanmak.

UVA ve UVB ışınları, güneş tarafından yayılan iki tür radyasyon; UVA ciltte kırışıklık ve sarkma gibi yaşlanma belirtilerine neden olurken, UVB ışınları genelde güneş yanıklarından sorumludur. SPF ise güneşin bu zararlı ışınlarına karşı etkileri azaltmaya yardımcı olur. Bu yüzden uzun süre SPF kullanan ve kullanmayan kişilerin cilt yapısındaki farklılıklar oldukça belirgindir.

Yukarıda belirttiğimiz gibi, dışarıda bulutlu, kapalı bir gün olması sizi güneşin zararlı etkilerine karşı korumuyor. Bu yüzden, hava güneşli olsun veya olmasın SPF’i bakım rutininize eklemek uzun vadede cildinize birçok fayda sağlayacaktır.


Skinmalism Nedir? Nasıl Uygulanır?

BAKIM | Skinmalism Nedir? Nasıl Uygulanır?

Yüz Lekelerine Karşı En İyi Ürünler

BAKIM | Yüz Lekelerine Karşı En İyi Ürünler

Ayak Bakım Rutini

BAKIM | Ayak Bakım Rutini

Modern Babalar İçin En İyi Bakım Ürünleri

BAKIM | Modern Babalar İçin En İyi Bakım Ürünleri

NIVEA MEN Cool Kick Fresh'le Tanış!

GQ TANITIM | NIVEA MEN Cool Kick Fresh'le Tanış!

Vegan Bakım Ürünleri Rehberi

BAKIM | Vegan Bakım Ürünleri Rehberi

Daha Fazla Göster