Güneş Sonrası Cilt Bakımı
Wellness

Güneş Sonrası Cilt Bakımı

Plaja indiğiniz an güneş koruyucu sürmek, cildi bir yere kadar koruyabilir. Güneş ışınlarına maruz kalmadan başlaması gereken koruma süreci, “after sun” ürünlerle devam ediyor.

Güneşe çıkmadan en az yarım saat önce güneş koruyucu sürmeniz gerekiyor. Gölgelere saklanmanızın da pek bir faydası yok; çünkü güneşin zararlı ışınları sandığınızın aksine her yerde.

Güneşten korunmanın en basit yolu aslında güneşe çıkmamak. Madem güneşlenmekte ısrarcısınız, o zaman güneşin cildinize verdiği zararları bilmeniz ve buna göre önlem almanız gerekiyor. Yaz mevsiminin basit bir kuralı var; dudaklarınız da dahil, güneş koruyucu kullanmak. Bu kuralı atlayanlar güneşe maruz kaldıktan sonra cildiyle daha çok ilgilenmek zorunda kalabilir. Güneş ışınlarının hücrelerinize verdiği hasarı azaltmak ve yüzünüzün doğal akışından daha hızlı yaşlanmasını engellemek için alabileceğiniz önlemler var. Aşağıdaki ürünler sayesinde, belki de güneşten korunma bahanesiyle cildinize bakmayı bir alışkanlık haline getirirsiniz.  

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası