erkekler için cilt bakımı en iyi C vitamini ürünler
Bakım

C Vitamini ve Cilt: Parlak, Sağlıklı Bir Cilt İçin C Vitamini'nin Etkileri ve Kullanımı

Küçük bir harf ile cildi rahatlatmak, kırışıklıkları düzeltmek ve toksinlere meydan okumak mümkün gibi. C Vitaminin cilde faydalarını araştırırken hangi ürünlere yönlemeniz gerektiğini ve C vitamini odaklı ürünler alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini inceliyoruz.

Soğuk algınlığını durdurmak için C Vitamini mi? Bilim hayır diyor. Ama cilt için C vitamini? Bilim evet diyor, hem de nasıl! En iyi C vitamini serumları ve ürünleri, cilt hücrelerini sizi genç görünümünüzden uzaklaştıran kirlilik, UV ışınları, kimyasallar ve benzer tüm etkenlere karşı korumaya yardımcı olur. Savunmanın ötesinde, C vitamini melanin üretimini de azaltır, bu da özellikle istenmeyen renk değişikliklerini veya koyu lekeleri hafifleterek cildinizi ince ama gözle görülür bir şekilde "aydınlatır". Ve bu harika bileşen çizgileri, kırışıklıkları ve diğer yaşlanma belirtilerini azaltır. Bir yüz yağı (özellikle niasinamid, hyaluronik asit veya skualan içeren) ile birlikte kullanıldığında, C vitamini içeren bir ürün ışıltılı bir bebek gibi görünmenizi ve hissetmenizi sağlayabilir.

Saf C vitamini, özellikle hassas cilt tipleri için cilt tahrişine neden olabilen bir asit olsa da, C vitamini odaklı cilt bakım ürünlerini kullanmanın çok fazla tehlikesi yok; ancak bir püf noktası var. C vitamini mahsul gibidir, alabileceğinizin en tazesini istersiniz. Antioksidan, eczane raflarında veya depolarda çok uzun süre kalamayacak kadar çabuk parçalanır, bu da üreticileri C vitamini ihtiyacınızı karşılamak için yeni yollar bulmaya itiyor. Kilitli kutu benzeri kaplar, özel formülasyonlar ve kendiniz karıştırmanız gereken iki parçalı ürünler bulacaksınız. Ayrıca en iyi C vitamini serumlarının ve cilt bakım ürünlerinin pahalı olabileceğini ve periyodik olarak stoklarının tükenebileceğini göreceksiniz.

En iyi C vitamini serumlarını test ederken ve favorilerimizi belirlerken, yalnızca ürünlerinin tazeliğini garanti ettiğini bildiğimiz markaları seçtik.

C Vitamini Cildinize Neler Kazandırır?

Küçük bir harften çok şey çıkar!

1. Daha esnek bir cilt

C Vitamini cildinizin kolajen ve elastin üretimini artırmaya yardımcı olur, bunlar (sırasıyla) cildi sıkı tutan proteinler ve liflerdir. Cildinizi büyük bir kolajen yatağı, elastini ise onu bir arada tutan, esnemesini sağlayan ve cildinizin elastikiyetini koruyan lifler olarak düşünebilirsiniz. Bu aynı zamanda ince çizgilerin ve akne izlerinin iyileşmesini de sağlayabilir.

2. Daha eşit bir cilt

C Vitamini aşırı melanin üretimini durdurmayı sever, bu da hem cilt tonunuzu genel olarak aydınlatır hem de hiperpigmentasyon veya güneş hasarından kaynaklanabilecek can sıkıcı, kalıcı koyu lekeleri hafifletir. (Lütfen, sadece nemlendiricinizde olsa bile kendinizi güneşten koruyun!)

3. Akneye eğilimli ciltler için rahatlama

C vitamini sivilceleri önlemek için fazla bir şey yapmasa da, kızarıklık ve tahrişi azaltmaya yardımcı olur. Tabii ki, C vitamini serumu kullanmanın akne tedavisinde mantıklı olduğundan emin olmak için kendi kurul sertifikalı dermatoloğunuza danışın.

4. Daha az serbest radikal

Serbest radikaller kötüdür. Tamam, bunlar teknik olarak cildinizin altına giren, kirlilikten UVA ve UVB ışınlarına kadar her şeyin neden olduğu, potansiyel olarak lekelere, kırışıklıklara, kuru cilde ve daha kötüsüne neden olan, hasara yol açan kimyasallar. Bir antioksidan olarak C vitamini serbest radikal hasarını nötralize ederek cildinizin olabildiğince sağlıklı kalmasını sağlar ve sonrasında uygulayacağınız tüm harika nemlendirici cilt bakım ürünlerini keyifle emmesine olanak tanır.

En İyi C Vitamini Ürünleri Nasıl Bulunur?

Antioksidan içeren bir cilt bakım ürünü satın alan herkes en taze, en etkili versiyonu nasıl elde edeceğini bilmeli. Bu kuralların istisnaları var - bazı markalar çılgın bilimi kullanarak bunlardan bir veya ikisine meydan okuyabilen C vitamini formülleri geliştirdi. Ancak sadece pahalı bir yüz yağı değil, C vitamininin faydalarını da elde ettiğinizden emin olmak istiyorsanız, işte dikkat etmeniz gerekenler.

Hava geçirmez, opak bir kap: C vitamini havada oksitlenir (gücünü kaybeder), bu nedenle parmakla alınan kremlerden veya damlatılarak kullanılan yüz serumlarından kaçının. Özellikle evde karıştırdığınız toz bazlı ürünleri veya kullandıkça aktive ettiğiniz ürünleri seviyoruz ve aşağıda seçtik.

Ferulik asit ve E vitamini arayın: Bu iki bileşen, bir ürünün formülüne eklendiğinde C Vitaminini stabilize etmeye yardımcı olur. Bazı gerçekten üst düzey pipetle damlatılan serumlar, potansiyeli güçlü tutmak için aktif bileşenler olarak ferulik asit ve E vitamini içerecektir - ancak yine de hızlı uygulamalar yapmalısınız! (Bir not: E vitamini yağlı cilde sahip olanlar için gözenekleri tıkayabilir).

Doğrudan üreticiden satın alın: Bir ürünün ne kadar süredir depoda olduğunu bilmek zor olduğundan, mümkün olan en taze C vitaminini elde etmek için en iyi seçeneğiniz doğrudan bir cilt bakım markasından satın almak.

Ürünü 2-3 ay içinde kullanın: Her kullanımdan önce aktive ettiğiniz ürünlerden birini almadığınız sürece, kapağı açtığınız anda zaman başlar. Ürünü 2-3 ay içinde kullanmak, gücü azalmadan önce maksimum C vitamini faydası almanız gerektiği anlamına gelir.

C vitaminini diğer bileşenlerle bir arada kullanmayın: C vitamini tamamen bir diva değil, ancak spot ışığına sahip olmayı sever. Örneğin sabah programınızda ilk ürün olarak kullanın ve diğer serumları, kremleri veya SPF'leri üstüne koymadan önce birkaç dakika boyunca cildinize emilmesini bekleyin. Kimyasal eksfoliyanlar (salisilik asit, laktik asit ve glikolik asit gibi), retinol ve benzoil peroksit gibi C vitaminini nötralize edecektir. Bu bileşenlerin çoğu zaten gece kullanımı için daha uygun olduğundan, C Vitaminini sabah programınıza bırakmak akıllıca olacak.

C vitamini ürünlerini serin bir yerde saklayın: C vitamini cilt bakım ürününüzü buzdolabında saklamanız gerektiğini söylemiyoruz, ancak kırılgan antioksidanı buğulanmış banyo dolabınızdan daha iyi koruyacağı kesin.

En İyi C Vitamini Serumları ve Ürünleri

Bunlar, antioksidanın inanılmaz cilt destekleyici ve cilt aydınlatıcı faydalarını sağladığına en çok güvendiğimiz C vitamini merkezli ürünler. Hepsi, ürünü taze tutmak için ambalaj veya formülasyon geliştiren üst düzey, güvenilir markalardan geliyor. Bu arada, cilt bakımı delilerinin bilgisine: Kendi başınıza keşfe çıktığınızda veya ürün listelerinin derinliklerini okumaya başladığınızda, etikette C vitamininin en popüler iki formunun listelendiğini göreceksiniz: "L-askorbik asit" veya "tetraheksildesil askorbat". Başka versiyonları da var, ancak bunlar en güvenilir ve istikrarlı formüllerin yıldızları olma eğiliminde.

 1. C Vitamini ve Cilt: Parlak, Sağlıklı Bir Cilt İçin C Vitamini'nin Etkileri ve KullanımıOLEHENRIKSEN
 2. Barrier Booster Orange Ferment Vitamin C essence

Bu esans hafif ve hızlıca emilir ve Sephora'da 5 üzerinden 4,8 yıldız almış. (Sitedeki diğer C vitamini ürünlerinin çoğu 3-4 yıldız aralığında kalıyor.) Günlük bir parlaklık takviyesi istiyorsanız, bunu temizledikten sonra sürün.

 1. C Vitamini ve Cilt: Parlak, Sağlıklı Bir Cilt İçin C Vitamini'nin Etkileri ve KullanımıDrunk Elephant
 2.  
 3. C-Firma Vitamin C serum

Drunk Elephant'ın olağanüstü serumu iki parçadan oluşuyor: Biri aktivasyon serumu, diğeri ise C vitamininin toz karışımı. İkisini pompalı kapta birleştirip iyice çalkalayın ve işte: taze C vitamini serumu.

 1. C Vitamini ve Cilt: Parlak, Sağlıklı Bir Cilt İçin C Vitamini'nin Etkileri ve KullanımıBeautyStat
 2.  
 3. Universal C Skin Refiner serum, 20%

İşte etkili formülasyonu ve tartışılmaz sonuçları sayesinde büyük bir hayran kitlesine sahip ürün. Karışımdaki bir miktar skualan hassas cildi yatıştırmaya yardımcı olur.

 1. C Vitamini ve Cilt: Parlak, Sağlıklı Bir Cilt İçin C Vitamini'nin Etkileri ve KullanımıProf. Dr. Steinkraus
 2.  
 3. Vitamin C puffs

Alman yapımı bu kit bir laboratuvar deneyi gibi. Pudra "puflarından" oluşan şişeleri, beraberindeki serumla her seferinde bir gün aktive ederek C vitamininin her zaman en güçlü halde olmasını sağlarsınız. Dikkat: sürekli tükeniyor, bu yüzden gözlerinizi dört açın. (Ve birkaç yedek alın.)

C Vitamini ve Cilt: Parlak, Sağlıklı Bir Cilt İçin C Vitamini'nin Etkileri ve Kullanımı
C Vitamini ve Cilt: Parlak, Sağlıklı Bir Cilt İçin C Vitamini'nin Etkileri ve Kullanımı
 
 

 

Allies of Skin'in bu serum çifti size bazı seçenekler sunuyor. Her ikisi de raf ömürlerini uzatan susuz bir baza sahip. 20'lik formül kısa süreli sıkılaştırma ve parlatmaya odaklanır (sürekli kullanımda uzun vadeli faydalar sağlar). Formülün yalnızca ABD ve Kanada'da bulunan daha yüksek güçlü %35'lik versiyonu da cildi bir miktar dolgunlaştırır.

BU İÇERİK İLK OLARAK GQ US WEB SİTESİNDE YAYINLANMIŞTIR.

İLGİLİ İÇERİKLER c vitamini serum bakım
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası