Doğru parfümü bulmanın yolları
Bakım

Doğru parfümü bulmanın yolları

Kendine özen göstermeye niyetli her erkeğin bilmesi gereken en önemli kural: Karşınızdaki sizi ilk olarak stilinize, ikinci olarak da kokunuza göre değerlendirecektir. Zaten biliyorsunuzdur diye düşünerek (!) deodorant kullanmanın ne kadar olduğu konusuna girmiyoruz bile. Daha incelikli bir işin peşindeyiz: teninize ve stilinize en çok yakışan, doğru parfümü bulmanın yollarını anlatacağız size...

Acele etmeyin, deneyin

Mağazaya girip kokusu hoşunuza giden ilk parfümü alıp çıkmak, bu konuda yapacağınız en büyük hatalardan biri. Zira havaya ya da deneme kağıdının üzerinde sevdiğiniz bir koku, teninize uymayabilir ve aslında o kadar da hoş kokmayabilir. O yüzden acele etmeyin. Satın almayı düşündüğünüz bir parfümü önce üzerinizde deneyin. Hatta sadece bileğinize değil, boynunuza da sıkın. Birkaç saat geçtikten sonra bile koku hoşunuza gidiyorsa parfüm eşinizi buldunuz demektir. Ayrıca tester ürünü istemekten de çekinmeyin. Parfüm işi emek ister!

Açın kesenin ağzını

Doğru parfümle karşılaştınız ama fiyatını pahalı mı buldunuz? Bu eşleşmenin o kadar sık gerçekleşmeyeceğini hatırlatmamızda fayda var. Neticede ten uyumu öyle kolay bir şey değil! Ucuza aldığınız bir after-shave losyonu da hoş kokmanızı sağlayacaktır elbette ama kaliteli bir parfüm fark yaratmanızda etkili olacak. Ve söz konusu kozmetik olduğunda şu tartışma götürmez: pahalı = kaliteli. Ucuza kaçmayın beyler...

Stilinizi tanıyın

Günlük stilinizi neler oluşturuyor: Sportif ve rahat kıyafetler mi yoksa her daim klasik sayılan parçalar mı? Bu sorunun cevabı parfüm seçiminizi de etkileyecektir. Eğer tercihiniz rahatlığınızdan ödün vermemekse ağır notalardan uzak durarak daha ‘fresh’ kokuları tercih etmelisiniz. Klasik erkekler ise iddialı olmaktan kaçınmamalı; klasikler parfüm konusunda da bir numaranız olmalı.

Boyu elbette ki önemli

Bu başlığı görünce kafanız karışmış olabilir ama alacağınız parfümün kaç mililitre olduğuna dikkat etmenizde fayda var. Eğer uzun sürekli kullanmak istiyorsanız, parfümünüzü büyük boy şişesinde almak ekonomik olarak da işinize yarayacaktır. Parfümüyle uzun ilişkilerden kaçanlardansanız, 50 mililitrelik şişeler sizin için ideal.

Kendinizi modaya kaptırmayın

Son günlerin popüler kokuları zaman içerisinde zihninize yerleşiyor biliyoruz. Yine de sırf meşhur oldu diye bir parfümü almaktan kaçının. Ten uyumu önemli demiştik; başkalarına yakışan bir koku sizin için o kadar da uygun olmayabilir. Hem ‘herkes’ gibi kokmanın cazibesi nerede? Özgün olun, ‘siz’ olun. 

İZLE
"Misyonumuz 100 yıl öncesinin parfümünü yaratmak"
İLGİLİ İÇERİKLER parfüm
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası