Erkekler İçin Lazer Epilasyon Rehberi
Bakım

Erkekler İçin Lazer Epilasyon Rehberi

Sürekli bakım yapmaktan bıktıysanız, kalıcı olarak pürüzsüz olmanın en iyi yolu bu. İşte lazer epilasyona dair bilmeniz gereken her şey.

Erkekler için lazer epilasyon bir “ihtiyaç” olmayabilir. Kıllı bir vücuda sahip olmak bir lanet olduğu kadar bir aynı zamanda bir şanstır. Bir yandan kıl oldukça erkeksi bir şey olabilir ama diğer yandan vücut kıllarını sürekli tıraş etme ve aşırı terleme gibi bir sürü soruna sebep olabilir.

Vücut kıllarınızı kucaklayabilir ve onları olduğu gibi sevebilirsiniz. Bu sizi oldukça fazla yükten kurtarır. Ancak vücut kıllarınızdan (bazı bölgelerdeki veya vücudunuzun her noktasındaki) kurtulmak istiyorsanız, en normal yol bunu düzenli aralıklarla yapmaktır - fakat bunu düzenli aralıklarla yaptığınızda jilet kesiği, ağda sonrası çatlaklar ve batık tüyler gibi riskler almış olursunuz. O sebeple diğer seçeneğiniz kıllarınızdan tamamen kurtulmaktır; bunun en kalıcı yolu ise lazer epilasyondur.

Lazer epilasyon, düşündüğünüzden çok daha basit, bu yüzden aklınızdan o korkunç videoları atın. Erkekler için lazer epilasyonla ilgili daha fazla şey öğrenebilmek adına dermatolog Dhaval Bhanusali ile konuştuk.

Bhanusali, "Aslında temel olarak lazer cilde bir enerji salıyor, kıl folikülündeki pigment (veya melanin) bu enerjiyi emiyor ve kıl folikülü yok oluyor" diyor ve ekliyor: “Bu enerjiyi en iyi saçtaki koyu pigmentler emiyor.”

Lazer epilasyon her insanın saç ve cilt özelliklerine göre farklı miktarda seans veya yoğunluk gerektirdiğinden önce mutlaka kendi dermatologunuzla görüşmelisiniz. Bu ayrıntılar, işleminizin maliyetini de etkileyecektir. Her şeyden önce, profesyonel görüşü bir güzellik uzmanından değil de dermatologdan aldığınıza emin olun. Bhanusali “Bilimsel olarak lazerden anlayan birine ihtiyacınız var. Bu boyun, kasık veya yüz gibi ince deriye sahip daha hassas bölgeleri tedavi ederken özellikle önemli” diyor.

Eğer lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız, bilmeniz gereken sekiz şey daha var:

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası