Burada yakışıklı olmak yasak

Burada yakışıklı olmak yasak

Suudi Arabistan'da düzenlenen bir kültürel festivale katılan BAE temsilcileri "çok yakışıklı oldukları" gerekçesiyle ülkeden kovuldular.

Yakışıklı olmak bir ödül mü yoksa bir ceza mı siz karar verin. Katı dini kurallarıyla tanınan Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da düzenlenen Cenadriya Kültür Festivali'nde erkeklik tarihine geçecek kadar ilginç bir vaka yaşandı.

Festivale Birleşik Arap Emirlikleri'ni temsilen katılan üç kişilik heyetin üyeleri, din polisi tarafından "çok yakışıklı oldukları" ve "kadınların onları karşı konulamaz bulabileceği" gerekçeleriyle sınır dışı edildi. Festival yetkililerinden biri; Fazileti Yüceltme ve Ahlaksızlıktan Korunma Komisyonu üyelerinin, Birleşik Arap Emirlikleri heyetindeki üç erkeği çok yakışıklı bulduklarını ve festivalin kadın ziyaretçilerinin onları arzulayabileceklerinden endişe ederek bu kararı verdiğini söyledi.

Tehlikeli üçlünün kimlikleri haber kaynaklarınca açıklanmazken; polis tescilli yakışıklıların, Ryan Gosling, Robert Downey Jr. ya da Jude Law ile rekabet edebilecekleri Hollywood'a doğrudan transfer olup olmayacakları da ayrı bir merak konusu.

İZLE
Yine, Yeni, Yeniden Batı
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası