Berlin'in Ünlü Kulübü Berghain Sanat Galerisi Olarak Açılıyor

Orada olan orada kalıyor, içeriye giriş zaten zor. Kulüp günlerine ara uzayınca, Berghain, sanat galerisi olarak tekrar açılıyor. Bilet alan herkesi de kabul ediyor.

13 Ağustos 2020

Berlin'in Ünlü Kulübü Berghain Sanat Galerisi Olarak Açılıyor

Cuma günü başlayıp Pazartesi sabahına süren partileri, müdavimlerin anlattıkları ama kamera kullanım yasağı sebebiyle tam aktaramadıkları atmosferi, kapı giriş politikasının şehir efsanesine dönüşen ünlü kulüp Berghain'a artık bilet alıp girilebilecek. (Bu arada Berghain kapısında reddedilme deneyimi için bir web sitesi bile var: https://berghaintrainer.com )

COVID-19 sebebiyle şehirdeki her kulüp gibi kapalıydı. Ve eski günlere geri dönene kadar farklı bir amaçla tekrar açılıyor.

3500 metrekarelik kulüp alanı, her bölümü kullanılmak üzere bir sanat galerisi oldu. Berlin'de yaşayan ve çalışan 80 sanatçının işlerinin sergileneceği Studio Berlin'de eserler çeşitli formlarda: fotoğraf, heykel, video, ses, performans ve enstalasyon.

Kürasyonu yapıp fikri hayata geçiren sanat koleksiyoneri Christian Boros 'Belki de ilk defa Berghain büyük anneleri, çocukları ağırlayacak' diyor. 

Ola ki Berlin'e 6 Eylül'den sonra bir seyahatiniz var, Berghain'a bu kez farklı bir deneyim için kesin giriş planı yapabilirsiniz, ama önceden bilet almayı unutmayın. 

Ayrıca, GQ Türkiye Yaz 2020 sayısında Berlin'deki gece hayatının pandemiden nasıl etkilendiğini ve yaratıcı kampanya #unitedwestream 'in detaylarını Yaprak Aras'ın detaylı incelemesiyle okuyabilirsiniz. 


2021'in En İddialı 10 Oyunu

DAHASI+ | 2021'in En İddialı 10 Oyunu

#GQKolektifBakanlar: Jared Reinfeldt

DAHASI+ | #GQKolektifBakanlar: Jared Reinfeldt

Yeni Nesil Ghost ile Rolls Royce Ne Hedefledi?

OTOMOBİL | Yeni Nesil Ghost ile Rolls Royce Ne Hedefledi?

Mutfağa Meraklı Erkekler İçin Hediye Önerileri

YEME-İÇME | Mutfağa Meraklı Erkekler İçin Hediye Önerileri

Teknoloji Meraklıları İçin Hediye Önerileri

TEKNOLOJİ | Teknoloji Meraklıları İçin Hediye Önerileri

HeForShe ile Podcast Serimiz Başladı!

DAHASI+ | HeForShe ile Podcast Serimiz Başladı!

Daha Fazla Göster