Erkekler nasıl giyinmeli Gabriel Alcala
Stil

Daha Şık Giyinmek İçin Yapılması ve Yapılmaması Gereken 59 Şey

Aynı kıyafetleri tekrarlamak sorun olur mu? Çoraplarınız ayakkabılarınızla uyumlu olmalı mı? Yakası düğmeli tişörtler havalı mı? GQ çalışanları günün en acil stil sorularını değerlendiriyor.

On yıllar boyunca GQ, erkeklerin kendi kendilerine giyinmeyi öğrendikleri yerdi. Size terzinizle nasıl konuşacağınızı öğretir, sizi bir sonraki şık botlarınızla tanıştırır ve -en önemlisi- siz okuyucuların sıkı sıkıya uyması gereken bir avuç katı ve hızlı stil kuralı koyardık. Mesela: Asla 7 santimden daha geniş bir kravat takmayın. Ekose, fanilalar odun deposu ya da nalbur için uygun ama resmi bir ofis için uygun değil. Bir müzik festivaline gömleksiz gitmeyin. (Bu hala geçerli.) Hatta zaman zaman, kuralları gösterişli bir şekilde nasıl çiğneyeceğinizi de açıklardık.

Ancak birkaç yıl önce GQ tüm bu kanun koyma işine son verdi. Düşünce şuydu: Stil sahibi erkeklerin her fırsatta kendilerini ifade etmenin yeni yollarını keşfetmeye başladıkları erkek giyiminin Vahşi Stil dönemine girmiştik; kırmızı halıda smokinlerini dökümlü tunikler ve tulumlar için terk ediyor; makyaj ve ojeyle ilgileniyor; gösterişli popüler çantalara yatırım yapıyorlardı. Birinin tam olarak ne giyip giymemesi gerektiğini dikte etmek birdenbire huysuz ve çağ dışı hissettirdi. Biz kim oluyorduk da ilerlemenin önünde duruyorduk? Bu, dizginlenemez bir deneysellik -kısıtlama olmaksızın çıldırma- zamanıydı ve değerli stil kurallarımız tarihe karıştı.

Ancak bu dönemde, nihayet birkaç yeni kıyafet kuralı koymamız için doğru zaman geldi. Son birkaç yıldır her şeyin serbest bırakılması yerini zarafete bıraktı ve açıkçası bazılarınızın çok uzun süredir kontrolsüz giyinmesine izin verildi.

Bu nedenle ekibimiz bir araya gelerek erkek stilinde yeni bir çağ için yapılması ve yapılmaması gerekenler listesini hazırladı. Tavsiyelerin bir kısmı, salgından kaçar gibi kaçınılması gereken kravat düğümleri gibi geleneksel; bir kısmı ise TikTok erkek giyim trendlerinin en iyi nasıl ayrıştırılacağı gibi son derece güncel. Ancak, GQ'nun bir kurum olarak kesin kurallar yayınladığı geçmişten farklı olarak, bu yeni kurallar biraz daha akışkan ve özneldir, her zamankinden daha fazla kişisel stile ve çalışanlarımızın (ve bir avuç modacı arkadaşımızın) yaşadığı deneyimlere dayanmakta. Bunlara uyun, görmezden gelin, tartışın, paylaşın - gerçekten size kalmış. Bu GQ'nun şu anda iyi giyinmek için yapılması ve yapılmaması gerekenler listesi!

BU İÇERİK GQ US WEB SİTESİNDE YAYINLANMIŞTIR.

İZLE
Yine, Yeni, Yeniden Batı
İLGİLİ İÇERİKLER erkek modası
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası