Jason Momoa’nın Aquaman Antrenmanı

17 Kasım’da vizyona girecek Adaler Birliği Bölüm:1’deki karakterlerden Acquaman’in canlandıran ünlü oyuncu Jason Momoa’nın antrenmanını araştırdık.

27 Nisan 2017

Jason Momoa’nın Aquaman Antrenmanı

Game of Thrones dizisinde Khal Drogo olarak tanıdığımız Jason Momoa’nın vücudu herkesi spor salonuna götürmeye yetti. Adalet’in Şafağı adlı filminde ilk kez Acquaman olarak gördüğümüz 37 yaşındaki aktör rolüne büyük bir disiplinle hazırlanıyor. Kendisinin bu inanılmaz vücudu elde etmek için yaptığı diyeti ve antrenmanın araştırdık.

 

17-04/27/agrjlds.jpg

(Fotoğraf: @prideofgypsies) 

Diyet: Bir süper kahraman vücudu için Jason aslında pek bir değişiklik yapmıyor. Genellikle protein ve yeşillik yiyen Jason yediği gibi spora gidip ağırlık kaldırmaya başlıyor, kısacası aldığı besini kasa çevirmekle uğraşıyor. “Mesela bir tavuk göğsü yiyorum sonra 1-2 saat ağırlık kaldırıyorum. Bazen fıstık ezmesi ya da bal yiyorum enerji için. Ağırlıktan sonra tekrardan tavuk göğsü yiyorum, üzerine 2 saat boyunca kardiyo ve rol için antrenman yapıyorum.” Hawaii’li Jason’ın favori besini ise okyanus balığı olan Aku.

 

 

Don't try this at home. It looks fun it's NOT.

A post shared by Jason Momoa (@prideofgypsies) on


Antrenman: Süpermen ve rol arkadaşı Henry Cavill gibi Jason’da Gym Jones’daki Mark Twight ile çalışıyor. Gym Jones spor salonunu öbür spor salonlarından ayıran özelliği ise askerlere ve profesyonel sporculara verilen antrenmanı aktörlere de sağlıyor. Çok zorlayıcı bir metoda sahip olan Mart Twight’in her aktörde işlevsel güç yaratmaya çalışıyor. Böylece aktörler gerçekten birer süper kahramanda olacak bir vücuda sahip olabiliyorlar. Jason bu zorlu çalışması için: “En önemli nokta her zaman forma olmanız lazım bu iş için. Günün 15 saatini sette geçiriyorum sonra sabah 5’te kalkıp tekrardan antrenman yapıyorum. İnsanlar kolay sanıyor fakat aslında hiç değil.”Aquaman için Jason haftanın 5-6 günü spor salonuna gidiyor ve en az iki saat egzersiz yapıyor. Kolları için tırmanış yapan Momoa her zaman aktif kalıyor. Eğer hiç bir şey yapmıyorsa sörfe çıkıyor. Acquaman için Mark Twight ile olan antrenmanı şu şekilde ilerliyor:

Back Squat, Incline Bencjh Press, Pull-ups : 7 Set 7 tekrar, 6 Set 6 tekrar, 5 Set 5 Tekrar

Front Squat, Military Press, Cables Flyes: 7 Set 7 tekrar, 6 Set 6 tekrar, 5 Set 5 Tekrar

Her gün aşağıdaki hareketlerden 3 tanesini seçerek yine 7 setten 5 sete düşerek yapıyor:

Cable Corssover, Pull-up, Shoulder Press, Bodyweight Squat, Burpee, Kettlebell Swing, Diamond Push-Up, Dumbbell Curls, Renegade Rows.

 


Michael B. Jordan “Creed II” İçin Nasıl Hazırlandı?

FITNESS | Michael B. Jordan “Creed II” İçin Nasıl Hazırlandı?

Vücut Ağırlığınızla Yapabileceğiniz En İyi 5 Egzersiz

FITNESS | Vücut Ağırlığınızla Yapabileceğiniz En İyi 5 Egzersiz

Evinize Uygun En Etkili Fitness Ekipmanları

FITNESS | Evinize Uygun En Etkili Fitness Ekipmanları

Egzersizleriniz İçin En İyi 5 Mobil Uygulama

FITNESS | Egzersizleriniz İçin En İyi 5 Mobil Uygulama

#GQEvde: En Etkili Spor Ekipmanları

FITNESS | #GQEvde: En Etkili Spor Ekipmanları

Dayanıklılığınızı Artırmak için En İyi 3 Kettlebell Egzersizi

FITNESS | Dayanıklılığınızı Artırmak için En İyi 3 Kettlebell Egzersizi

Daha Fazla Göster