GQ Global Creativity Awards ile İlgili Bilmeniz Gereken Her Şey

GQ Global Creativity Awards ile İlgili Bilmeniz Gereken Her Şey

Yeni bir GQ oluşumu, Global Creativity Awards dünyanın ilham verici yaratıcılarını kutluyor. Disiplinlerarası etkileriyle küresel olarak onurlandırılanların hikayesiyle, bu hareketin her adımını GQ Türkiye'den takip edebilirsiniz.

GQ Küresel Yayın Direktörü Will Welch, Global Creativity Awards'un ortaya çıkışını şöyle özetliyor;

"Yaratıcılık Ödülleri'ni başlatmaya karar verdik çünkü 20 yıllık kariyerim boyunca, yaratıcılığın biraz mistik, ulaşılmaz ve pek de ölçülemeyen, uçarı sanatsal tiplere mahsus bir özellikten bugün geldiği noktaya, yani çağımızın en seksi ve en arzu edilen kültürel para birimine dönüşmesine tanık oldum.

Öyle ki, yaratıcı olarak görülmek için büyük çaba sarf eden finansçılar tanıyorum. Neden mi? Sanırım bunun nedeni inovasyon ve sanatı kullanarak insanları daha iyi yönde etkileme gücüne sahip olmanın havalı olması ve zengin ve güçlü olmanın artık yeterli olmaması. Günümüzde gerçek bir nüfuza sahip olmak için fikir pazarında da söz sahibi olmanız gerekiyor.

Ekibimle birlikte yaratıcılığın bu yeni, süper modern versiyonunu kutlayacak yeni bir küresel platformun lansmanını planlarken kendimize basit bir soru sorduk: Herkesin yaratıcı olmak istediği bir dünyada, çıtayı belirleyen gerçek küresel ikonlar kimler?". 

Bu sorunun 2023 için cevapları GQ ABD önderliğinde global GQ edisyonlarıyla birlikte bu bahar veriliyor. Tim Cook'dan Karol G'ye, HoYeon'dan Yohji Yamamoto'ya dünyanın ilham verici yaratıcıları 6 Nisan'da New York'ta düzenlenecek olan gala gecesinde ve global GQ edisyonlarında bir araya geliyor. 

Sektörler arasında inovasyonlarıyla çok disiplinli, çok platformlu, iş birlikçi yaratıcıları onurlandıran #GQCreativityAwards dosyası, Tim Cook ve HoYeon özel kapaklarıyla çok yakında GQ Türkiye Bahar 2023 sayısında. 

 

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

GQ (@gq)'in paylaştığı bir gönderi

İZLE
Serenay Sarıkaya GQ Global Creativity Awards Gala Gecesine Hazırlanıyor
İLGİLİ İÇERİKLER
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası