Gelecek Neslin En Büyük Miras Adayı: TOOL
GQ Loves

Gelecek Neslin En Büyük Miras Adayı: TOOL

Sırt çantası, cüzdan, telefon kılıfı ve klipsler gibi hayatımızı kolaylaştıran aksesuarlarıyla tanınan TOOL, her daim kullandığımız ürünlerin hayatımızda ne denli yere sahip olduğunun yanı sıra kalıcılıklarının da bir ömür boyu olabileceğini bir kez daha kanıtlıyor.

Pratikliğin ve işlevselliğin ön planda olduğu ürünler, içinde bulunduğumuz günlük koşturmacalarda, yoğun iş temposuna sahip olanlar veya seyahati sevenler için yaratılmış denilebilir. Marka, ürünlerin bugünkü halini alması sürecinde ise pratik kullanımın yanında, yüzde yüz gerçek deri kullanarak kalite ve estetik duruşu ön planda tutuyor.

18-08/03/tool4.PNG

Her bir parçanın eşsiz ve kişiye özel olmasını sağlamak için ise markanın bir sırrı var. TOOL, ‘’Full grain leather’’ olarak da bilinen hakiki derinin birden fazla katmana ayrılarak sırçalı hale gelmesi sonucu üretilen deriyi, bir diğer deyişle dayanıklı ve kaliteli hakiki deriyi kullanarak ürünlerin kalıcılığını gelecek nesillere taşıma niyetinde. TOOL’un esas mottosu ise derinin inceliği, kalınlığı ve yapısı gibi farklı nitelikleri olduğu gibi koruyabilmek. Peki ya TOOL’un ana materyali olan derisi nasıl yetişir? Deri, esas rengini olgunlaşmış ahşap fıçıların içinde kına, kestane ve mimozadan kazanır. Derinin bu denli incelikle işlenmesi ve TOOL’un üretim süreci dışında bizler için önem taşıyan diğer nokta, TOOL ürünlerini meydana getiren derinin tamamen Türkiye’de üretiliyor olması denilebilir.

18-08/03/tool2.jpg

Deri işlenip ikonik bir TOOL’a dönüştükten sonra yapılması gereken tek şey neredeyse her gün kullandığımız tablet, şarj kablosu, kulaklık, kredi kartı, pasaport, ev veya araba anahtarı hatta, elimizden düşmeyen kalem ve olmazsa olmaz telefonumuza kadar TOOL’a yerleştirmek. Üstelik bunu aklımızın almayacağı kadar düzenli yapmak! İkonik TOOL ürünleri arasında, notebook’larla uyumlu olduğu kadar içerisinde telefon, cüzdan ve pasaport gibi olmazsa olmazları barındırabilen konforlu sırt çantalarının yanında, flash disk ve bozuk parayı aynı anda yanınızda taşıyabileceğiniz pratik ve cool görünümlü saf deri cüzdanlar, kalemler olmazsa olmazım diyenlerdenseniz de favori kalemlerinizi bir çırpıda en göz alıcı şekilde düzenleyebileceğiniz kalem kutuları bulunuyor. Düzen, hayatınızdaki yerini ilk sıralarda garantilemişse TOOL’un manyetik tutucuları, kredi kartlarınız ve önem derecesi yüksek kağıtlarınızın yanında, kulaklıklarınızı hizaya sokmak ve ağır çantaları hafifletmekte oldukça başarılı.

18-08/03/backpack01_black.jpg

TOOL ürünleri hayatımızda bir devrim etkisi yaratırken, yumuşacık natürel derisi ile gelecek kuşaklar için de aynı etkiyi muhafaza edecek gibi görünüyor. Modern zamanın vazgeçilmez kurtarıcısı olan TOOL, dayanıklılık ve işlevselliğinin yanı sıra, günden güne sunileşen dünyamızda, derninin doğal yapısını, düzensizliklerini ve orijinal dokusunu koruyarak her parçayı eşsizleştirdiği gibi doğallığın hala sürdürülebilen bir farklılık haline geldiğini kanıtlar nitelikte.

İLGİLİ İÇERİKLER TOOL
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası