Sizin İçin Stalkladık: Robert Pattinson’lı Yeni Batman
GQ Loves

Sizin İçin Stalkladık: Robert Pattinson’lı Yeni Batman

Kimler geldi kimler geçti? Micheal Keaton, Val Kilmer, George Clooney, Christian Bale, Ben Affleck… Batman rolü, bayrak yarışı haline geldikçe rolü üstlenenin üzerindeki psikolojik baskı artıyor. Sizin İçin Stalkladık köşesi için köşe bucak yeni Batman, Robert Pattinson’ı stalkladım. 2000’li yıllara vampir Edward Cullen rolüyle damga vuran Pattinson’ı, çoğu oyuncunun hayali Bruce Wayne olarak izleyeceğiz

Fotoğraf: Warner Bros

Tower House’ta oyunculuk eğitimi almış, 12 yaşında atılmış. Sebebini The Howard Stern Show’a verdiği röportajda açıklıyor. Çaldığı porno dergilerini okulda satmaya başlayınca düşmanları da boş durmamış, ispiyonlanmış. Bu trajikomik olay Robert’a önce modelliğin sonra da sinema oyunculuğunun kapılarını açmış. 2005 yılında hepimizin hatırladığı Harry Potter & Ateş Kadehi ile “Geleceğin İngiliz Yıldızı” ödülüne layık görülmüş. Ergenlik yaşlarına rağmen işini ciddiye almış diyebiliriz çünkü stalkladığım kadarıyla Cedric Diggory rolü için dalış öğrenmiş.

Ve malumunuz… Twilight serisiyle hala hafızalarımızda yer eden, insanların onu Robert değil Edward diye çağırdığı dönem… O dönemki hayranlarından bir hayli bunalmış gözüküyor ki günümüzde bunu inziva hayatı yaşamasından anlayabiliyoruz. Hayranlarıyla arası iyi olmayan şöhretler listesi yapsaydım kesinlikle listede başı çekerdi diyebilirim. Zamanında öyle bunalmış ki filmlerini kimlerin izlediğinin umurunda olmadığını bile söylemişti.

Bugüne kadar hiçbir TV dizisinde rol almadı. Günümüzde üstlendiği Batman ve Lighthouse gibi büyük projelere kadar düşük bütçeli sanat filmlerinde rol alıyordu. Cep doldurmak yerine dolu ve anlamlı yapımları tercih ediyor. Estetik bir kaygı güttüğü kesin. Bunu da hanesine artı puan olarak ekliyorum.

Gelelim Batman serüveninin başlangıcına. Batman’i canlandıracağını Tenet filminin setinde Christopher Nolan’ın yanında öğrenmiş. Bunun dışında fazla bilgi vermiyor. Warner Bros’un kendisini sıkı sıkı tembihlediğini söylüyor ama bu tabii beni Batman hakkında bilgi edinmem için yıldıramadı. 

İlk rolü aldığında çok eleştirilmişti ve ilk destek efsanevi Nolan üçlemesinin baş aktörü Christian Bale’dan geldi. Aktör mikrofonları çok sevmese de daha önceki Batman’lerden farklı olarak role yeni bir şeyler katacağından bahsetmiş. Bu rol için protein tozu ve yulaf ezmesinden oluşan bir beslenme düzenine girmiş. Daha fit bir Robert Pattinson izleyeceğiz sanırım. 

 Batman’in bir süper kahraman değil, bir karakter olduğunu söylüyor. Batman’in süper kahramanlık hikayesi yerine Joker(2019)’de olduğu gibi Bruce Wayne’in iç bunalımlarını izlersek şaşırmam. 

Koronavirüs nedeniyle vizyon tarihi de 1 Ekim 2021 olarak değiştirilmiş. Yaz filmi değil, güz filmi geliyor.

Şu ana kadar yeni Batman filmiyle ilgili çok büyük sızıntılar yaşanmadı. Robert Pattinson’ın yeni kostümüyle kırmızılar içindeki görkemli bir fragmanı ve setten bir iki fotoğraf sızıntısı dışında bir şey yok. Yeni model araç: Batcycle ve daha sivri kulaklı bir Batman miğferi şimdilik yetiyor. Warner Bros hakikaten işi sıkı tutuyor, Robert’ın da ağzını bıçak açmıyor!

Oyuncu, yaklaşık 2 yıldır modellikten oyunculuğa geçiş yapan Suki Waterhouse ile birlikte. 

Yeni Batman’imizin hiçbir sosyal medya hesabı yok. Tam bir inziva adamı. Mikrofonlardan, kameralardan ve paparazzilerden uzak yaşamayı tercih ediyor. İlişkisini de inzivada yaşadığını stalklarken harcadığım zamandan yola çıkarak söyleyebilirim. 

Suki’nin 1.6 milyon takipçili bir Instagram hesabı var. Bırakın Robert’a dair bir öne çıkarılan hikayeyi, ilişkilerine dair bir ipucu bile paylaşmamış. Sessiz, sakin, gözlerden olabildiğince yaşamayı tercih ediyorlar. İlgili Başlıklar
Daha Fazlası