Dario Costa’nın 245km/sa Hızla En Uzun Tünel Uçuşu Rekoru

Tamamen karanlıkta, yerden 1 metre yükseklikten ve yan duvarlardan sadece 3,5 metre uzaklıkta 245km/sa hızla uçarak bir Dünya rekoru kırıldı. Hamilton'ın marka elçisi İtalyan hava akrobasi ve yarış pilotu Dario Costa Çatalca tünellerinde yeteneğini gösterdi.  

08 Eylül 2021

Dario Costa’nın 245km/sa Hızla En Uzun Tünel Uçuşu Rekoru

“İnanırsanız başarırsınız!”

 “En Uzun Tünel Uçuşu”’nda bir dünya rekoru Türkiye'de kırıldı. Hamilton saatlerinin marka elçisi ve Red Bull pilotu, tamamen karanlıkta, yerden 1 metre yükseklikten ve yan duvarlardan sadece 3,5 metre uzaklıkta 245km/sa hızla uçtu. Dario'nun başarılı uçuşun ardından ilk cümlesi “İnanırsanız başarırsınız!” oldu. “Yoğun ve tutkuyla çalışmamın ardından hayallerimi gerçekleştirdim, bu süreçte hem her uçuşumda bileğimde hem de bu uçuşta kokpitte de hep yanımda olan Hamilton’a ne kadar teşekkür etsem az“ diye ekledi. 

dario costa

 

 

"Kokpitte zamanlama her şeydir."

Hamilton CEO’su Vivan Stauffer de Dario Costa için “Onun cesur ruhu ve adanmışlığı imkansızı mümkün kıldı. Kokpitte zamanlama her şeydir ve Dario’ya bu dünya rekoru denemesinde destek olmaktan ve hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı olmaktan inanılmaz gurur duyuyoruz”  diyor. 

 

dario costa

"Hem pratik ve teknik hem de kullanışlı ve cool"

Khaki Aviation Takeoff Authomatic Chronograph pilotlar için çok özel ve kullanışlı bir fonksiyona sahip. Kasa saatten kolayca çıkarılarak uçak kokpitindeki mount bölümüne monte edilebiliyor, böylece saati görmek için bileğe bakmaya gerek kalmıyor. Dario’nun yerden sadece 100 cm yukarıda uçmasından yola çıkılarak limitli koleksiyon olarak 100 adet üretildi. 60 saat güç rezervli H-31 otomatik mekanizmaya sahip ve kokpitteki kullanışlılığını yansıtan bilekten çıkarılıp masa saatine de dönüştürülebilen özel bir pakette geliyor.

 


Avrupa Şampiyonu Ampute Futbol Milli Takımımız

GQ SPORTS | Avrupa Şampiyonu Ampute Futbol Milli Takımımız

Gittim ve Döndüm: Romelu Lukaku

GQ SPORTS | Gittim ve Döndüm: Romelu Lukaku

Emma Raducanu Sorduruyor: Yeni Bir Williams mı Geliyor?

GQ SPORTS | Emma Raducanu Sorduruyor: Yeni Bir Williams mı Geliyor?

McLaren Pilotu Ricciardo'nun Yıllar Sonra Gelen F1 Zaferi

GQ SPORTS | McLaren Pilotu Ricciardo'nun Yıllar Sonra Gelen F1 Zaferi

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları Ve #TeamTürkiye'nin Tarihi Başarısı

GQ SPORTS | Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları Ve #TeamTürkiye'nin Tarihi Başarısı

Ülkesinde de Kazanan Yeni Lider Verstappen

GQ SPORTS | Ülkesinde de Kazanan Yeni Lider Verstappen

Daha Fazla Göster