Dario Costa’nın 245km/sa Hızla En Uzun Tünel Uçuşu Rekoru
GQ Sports

Dario Costa’nın 245km/sa Hızla En Uzun Tünel Uçuşu Rekoru

Tamamen karanlıkta, yerden 1 metre yükseklikten ve yan duvarlardan sadece 3,5 metre uzaklıkta 245km/sa hızla uçarak bir Dünya rekoru kırıldı. Hamilton'ın marka elçisi İtalyan hava akrobasi ve yarış pilotu Dario Costa Çatalca tünellerinde yeteneğini gösterdi.  

“İnanırsanız başarırsınız!”

 “En Uzun Tünel Uçuşu”’nda bir dünya rekoru Türkiye'de kırıldı. Hamilton saatlerinin marka elçisi ve Red Bull pilotu, tamamen karanlıkta, yerden 1 metre yükseklikten ve yan duvarlardan sadece 3,5 metre uzaklıkta 245km/sa hızla uçtu. Dario'nun başarılı uçuşun ardından ilk cümlesi “İnanırsanız başarırsınız!” oldu. “Yoğun ve tutkuyla çalışmamın ardından hayallerimi gerçekleştirdim, bu süreçte hem her uçuşumda bileğimde hem de bu uçuşta kokpitte de hep yanımda olan Hamilton’a ne kadar teşekkür etsem az“ diye ekledi. 

dario costa

 

 

"Kokpitte zamanlama her şeydir."

Hamilton CEO’su Vivan Stauffer de Dario Costa için “Onun cesur ruhu ve adanmışlığı imkansızı mümkün kıldı. Kokpitte zamanlama her şeydir ve Dario’ya bu dünya rekoru denemesinde destek olmaktan ve hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı olmaktan inanılmaz gurur duyuyoruz”  diyor. 

 

dario costa

"Hem pratik ve teknik hem de kullanışlı ve cool"

Khaki Aviation Takeoff Authomatic Chronograph pilotlar için çok özel ve kullanışlı bir fonksiyona sahip. Kasa saatten kolayca çıkarılarak uçak kokpitindeki mount bölümüne monte edilebiliyor, böylece saati görmek için bileğe bakmaya gerek kalmıyor. Dario’nun yerden sadece 100 cm yukarıda uçmasından yola çıkılarak limitli koleksiyon olarak 100 adet üretildi. 60 saat güç rezervli H-31 otomatik mekanizmaya sahip ve kokpitteki kullanışlılığını yansıtan bilekten çıkarılıp masa saatine de dönüştürülebilen özel bir pakette geliyor.

 

İZLE
Yıldızların gözünden IWC Pilot's Watch
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası