Moda haftalarından notlar

Erkek modasının kalbinin attığı Londra ve Floransa'dan GQ moda editörü Güneş Güner Işık trend notlarını paylaşıyor.

21 Haziran 2012

Moda haftalarından notlar

 

Bu yaz ilki gerçekleşen Londra Erkek moda haftası 2013 ilkbahar/yaz koleksiyonlarının ilk sergileyen platform oldu. Tipik İngiliz yağmurunun altında defilelerden defilere koşturduk. Rake, Hackett, ve James Long defilelerinde koleksiyonlar kadar tavırlı modeller dikkat çekti. Özellikle Doğulu esintiler taşıyan modellerde bıyık ve tesbih tercihi ilgi uyandırdı.

Londra yağmurunun hemen ardından 40 derecede kavrulan Floransa ikinci durağımız. Japonya'dan Amerika'ya, Brezilya'dan Türkiye'ye farklı moda markalarının 2013 ilkbahar/yaz koleksiyonlarının ilk kez sergilendiği Pitti Uomo, kavurucu sıcağa rağmen müthiş kalabalık. İtalyan markaları bu yıl atağa geçmiş durumda. Koleksiyon sunumlarını sanat küratorleri ile sergileyen Stone Island ve Ben Sherman yoğun ilgi görüyor.

Markalar kadar yeni tasarımcılara da yer veren Pitti min Touch pavilyonunda Japon tasarımcıların koleksiyonları dikkat çekiyor. Bu sezon Pitti'de sergilenen Türk markalarının sayısı da arttı. Ramsey, Cacharel, Avva, Tween ve Hatemi Sayki gerek basın, gerek alıcıların dikkatini çeken markalar arasında. Türk tasarımcılarından Serdar Uzuntaş'ın koleksiyonu Japon tasarımcıların koleksiyonu kadar ilgi gördü. İtalya'da moda hareketliliği önümüzdeki hafta boyunca da Milano'da devam edecek.


Her Bahar Aşık Olma Sorunsalı

HAYAT REHBERİ | Her Bahar Aşık Olma Sorunsalı

Cool Bir Tavrın Anatomisi: Steve McQueen

ARGÜMAN | Cool Bir Tavrın Anatomisi: Steve McQueen

Hanedanlığın duru güzeli: Kendall Jenner

RÖPORTAJ | Hanedanlığın duru güzeli: Kendall Jenner

İkon: Michael Schumacher

RÖPORTAJ | İkon: Michael Schumacher

Katheryn Winnick: En Güzel Viking

| Katheryn Winnick: En Güzel Viking

Daha Fazla Göster