Fişekhane Şubat Ayında Dopdolu
Güncel

Fişekhane Şubat Ayında Dopdolu

Şehrin kültür-sanat, gastronomi ve iyi yaşam alanı Fişekhane’de, sevgililer gününe özel “Love Fair” etkinlikleri ile sevgililer günü haftası yoğun geçecek. Her yaşa ve zevke hitap eden etkinlikleriyle Love Fair tasarım, sanat, müzik ve söyleşileri ziyaretçilere bir arada sunacak.

Başka Sinema ile aşkın efsaneleri

Love Fair kapsamında 12 Şubat’ta birbirinden tamamen farklı farklı karakterlere sahip bir kadın ve bir erkek arasındaki tutkulu ama imkansız bir aşkın öyküsünü anlatan Soğuk Savaş, 13 Şubat’ta hayatının en unutulmaz zamanına geri dönme şansı bulan bir adamın 40 yıl önce hayatının aşkı ile tanıştığı güne geri dönmek istemesini konu alan Yeni Baştan ve 14 Şubat’ta ise Noel’den iki ay önce yaşanan farklı olayları mercek altına alarak aşkın yüceliğini konu alan Aşk Her Yerde filmleri Başka Sinema işbirliğiyle Fişekhane’de seyirciyle buluşacak. Günde tek seans şeklinde gösterilecek filmlerin biletleri Biletinial’da. 

 

Aşk üzerine söyleşiler

Love Fair kapsamında düzenlenecek ücretsiz etkinliklerde misafirler 12 Şubat Cumartesi günü Astrolog Hande Kazanova ile “Burçlara göre 2022 Sevgi Haritaları”, 13 Şubat Pazar günü şair, müzisyen ve yazar Tuna Kiremitçi ile “Aşk Üzerine Şiirler & Şarkılar” ve

14 Şubat Pazartesi günü ise Grabovai sayılarının şifasını ve thetahealing tekniğini aksesuarlarına sevgi ve özenle işleyen Unique Bizella ve eğitmen Rabia Alga ile “Sayıların Şifası Üzerine” söyleşilerine katılabilecek. 

 

Alışverişten müziğe

Love Fair kapsamında Designers Iconic Look çatısı altındaki çağdaş tasarımcıların ürünleri ile buluşacak ziyaretçiler, ayrıca Flapper Swing, Göksenin with Women’s Blues ve Bestem Yuvarlak’ın müzik ve dans performanslarını izleyebilecek. Sanatseverler ayrıca Contemporary İstanbul Vakfı’nın Fişekhane’de yer alan ilk ve tek kalıcı sanat alanı Cocoon’daki Videodaki Manzara sergisine ücretsiz olarak gidebilecek ve dünya mutfağının seçkin lezzetlerini Fişekhane’deki restoranlarda deneyimleyebilecek.

 

Love Fair kapsamında atölye çalışmaları

Love Fair kapsamında düzenlenecek atölyelerle Sevgililer Günü haftası dopdolu geçecek. 12 Şubat günü düzenlenecek Love is in the air ve çikolata yapım atölyesi, 13 Şubat günü sevgi çayı atölyesi ve mum yapım atölyelerinde katılımcılar yaptıkları ürünleri hem kendileri hem de sevdikleri için hazırlayacaklar.

 

Fişekhane Şubat 

Tiyatro şöleni Şubat ayında da devam ediyor

İstanbul’un yeni sahnesi Fişekhane Şubat ayında efsaneleşen usta oyuncuları ağırlayacak. 7 Şubat Pazartesi günü Genco Erkal’ın Nazım Hikmet tutkusunun yeni ürünü olan Yaşamaya Dair, 8 Şubat Salı günü Rutkay Aziz’in hem yönettiği hem de Dolunay Soysert’le sahneyi paylaştığı Güneyli Bayan, 12 Şubat Cumartesi ve 21 Şubat Pazartesi günü, seyircilerin iki özgür ruhun zamansız masalına tanıklık edeceği, Hakan Gerçek ve Cem Davran’ın oynadığı Samanyolunu bilir misiniz?, 13 Şubat Pazar günü, Yeşilçam’ın unutulmaz aktörü Ediz Hun’un tiyatro seyircisiyle buluştuğu Agatha Christie’nin ölümsüz eseri On Kişiydiler ve 14 Şubat Pazartesi günü Erdal Özyağcılar’ın Berna Laçin ve Gözde Çetiner ile oynadıkları Hoş geldin Boyacı, 15 Şubat Salı günü William Shakespeare’in John Fletcher ile yazdığı söylenen ve “kayıp oyun” olarak bilinen Cardenio, 22 Şubat Salı Günü, Emre Karayel’in tek kişilik oyunu Erkek Aklı Oksimoron, 25 Şubat Cuma günü Ceyla Odman’ın yazdığı, Taner Tunçay’ın yönettiği Hu ve 27 Şubat Pazar günü her biri 40 yıldan uzun süredir tiyatro sahnelerinde bizlerle buluşan usta oyuncularla Ahududu, Fişekhane’de olacak.

 

Erdal Beşikçioğlu rüzgarı

Tiyatronun usta ismi Erdal Beşikçioğlu Şubat ayında hem yönetmen olarak hem sahne arkasında hem de sahnede Fişekhane izleyicisiyle buluşacak. Yaşadıklarıyla baş etmeye çalışan bir adamın hatıra defterinde yazanları konu alan Bir Delinin Hatıra Defteri,  Erdal Beşikçioğlu'nun muhteşem performansıyla 2-3 Şubat’ta, Erdal Beşikçioğlu’nun yönettiği ve Elvin Beşikçioğlu’nun oynadığı Gidion’ın Düğümü 5,12 ve 25 Şubat’ta, Erdal Beşikçioğlu’nun yönettiği Küvetteki Gelinler 9, 23 Şubat’ta, Erdal Beşikçioğlu’nun sanat yönetmenliğini yaptığı Miriam Yasta 14 Şubat’ta ve Erdal Beşikçioğlu’nun hem yönettiği hem de Fatih Sönmez ve Ahmet Melih Yılmaz ile birlikte oynadığı Acting 16 Şubat’ta sahneleniyor.

 

Minik tiyatroseverler için oyunlar 

Her yaştan ziyaretçisine yönelik aktiviteleri barındıran Fişekhane’de Şubat ayı tiyatro programı çocuklar için de dopdolu. 3 Şubat’ta Küçük Prens ve Çiçek, 4 Şubat’ta Benim Güzel Pabuçlarım, 6 Şubat’ta Küçük Deniz Kızı Müzikali, 12 Şubat’ta Sindirella, 26 Şubat’ta Elf Müzikali oyunları minik tiyatroseverlerle buluşacak. Minik ziyaretçiler ayrıca Fişekhane’de yer alan Montessori’de yaratıcı ve eğitici atölyelere de katılabilecek.

 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası