Güncel

GQ Türkiye "Earth Positivity In Fashion" Fotoğraf ve Moda Tasarım Sergisi & Paneli

Sonbahar 2021: İklim sayımıza dair anlatmak, konuşmak istediklerimiz çok. Fashion Week Istanbul kapsamında 14-17 Ekim'de fotoğraf ve moda tasarım sergimizle Eski Likör Fabrikası'ndayız. 15 Ekim'de bu sayının gerçekleşmesini çok farklı ölçeklerde sağlayan ve katılmak isteyen herkesle panelde bir araya gelip iklim meselesinin önemini bir kez daha vurguladık.

21-10/14/gq-sergi-poster_100x150-cm.jpg

Birleşmiş Milletler Türkiye ajanslarından aldığımız destek ve veriler ışığında, BM’nin küresel “Harekete Geç” kampanyasına katkı sağlamak amacıyla hazırladığımız “GQ Türkiye Sonbahar 2021: İklim” sayısı ve sergisinin tek bir amacı var: İklim gerçeğiyle ilgili atılacak en basit adımları, en yalın bir şekilde toplumla paylaşmak.

Çevre konusundaki duyarlılığıyla tanınan, kültürüne ve doğasına sahip çıkma hikayesini sanatının bir parçasına dönüştüren Mabel Matiz;

WWF Türkiye iyi niyet elçisi olarak saha içi çalışmalarına her zaman öncelik veren Tuba Ünsal;
Kararlılıkları ve inançlarıyla, kuşaklar boyu tekrar eden kalıp fikirleri yıkmayı görev edinmiş, Z kuşağı iklim aktivistlerinden Atlas Sarrafoğlu, Ela Naz Birdal, Yağmur Ocak, Yiğit Özer ve Hazal Kara;

Ömrünü engelli veya tabiat olaylarında zarar gören hayvanların bakımına ve gerekli protezlerinin tasarımına/üretimine adamış “Hayat Tamircisi” lakaplı Hasan Kızıl;

“İklim değişiyorsa sen de değiş” sözünü benimseyerek yarattığımız bu hikâyenin baş kahramanları, anlatıcıları ve ilham verenleri.

Seçilen ve sergilenen kıyafetlerin ortak noktası modada sürdürülebilirliğin, geri dönüşümün ve ileri dönüşümün altını çiziyor.

Geleceğe dair umudu azalanlara, yıkımlar karşısında çaresizliğe kapılanlara küçük bir hatırlatma niyetine...

Dünyanı değiştir, dünya değişsin.

Ali Tufan Koç

GQ Türkiye, Genel Yayın Yönetmeni 

Fashion Week Istanbul kapsamındaki Istanbul State of Mind sergisinde GQ Türkiye iklim sayısının sergisiyle yer alıyor. Kapak çekim filminin gösterildiği alanda çekimde kullanılan tasarımlar sergileniyor. 15 Ekim’de bu hikayeye çok farklı seviyelerde katkıda bulunanlardan Atlas Sarrafoğlu, Tuba Ünsal, Anıl Can, Eren Arditi, Ece Uza, Ferah Kaçar ve Güneş Güner’in katılımıyla Ali Tufan Koç moderasyonunda bir panel düzenlendi ve iklim meselesinin önemi, bu sayıyla neler amaçlandığı bir kez daha vurgulandı. 

Bir erkek moda&lifestyle dergisinin iklim meselesini bu ölçekte işlemesini mümkün kılan Turkuvaz Dergi Genel Müdürü Yasemin Gebeş, Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Yonca Ertürk Özeren, İçerik Genel Müdür Yardımcısı ve GQ Türkiye Yayınlar Direktörü Özgür Atanur, panel katılımcıları ve tüm ekiple birlikte bu özel çalışmayı kutladı. 

İKLİM SAYISI & SERGİSİ

Kürasyon & Fikir: Ali Tufan Koç 
Fotoğraflar: Koray Parlak Moda Editörü & Kreatif Direktör: Anıl Can Saç: İsmail İnan / Moodmode
Makyaj: Yagız Yoldaş
Prodüksiyon: Özgün İnanç Gülle / Capsule Proje Koordinasyon: Mertcan Yıldız

Saç Asistanı: Sezer İnan
Makyaj Asistanı: Beyza Cincik
Set Asistanı: Okan Altın
Moda Editörü Asistanları: Yağmur Bilmez, Zeynep Bala Dura, Irmak Büyükdora, Eda Güneş Prodüksiyon Asistanları: Fuat Ülgen, Sercan Özgül

VIDEO
Yönetmen: Emre Barut Focus: Anıl Aydın Steadicam: Yusuf Belli Reji: Yasin Meşe

İZLE
GQ Türkiye & Niyazi Erdoğan MBFWI özel yemeği
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası