Fashion Week Istanbul'da Neler Var?

Dijital olarak 12-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek FWI'da 29 şov ve 38 tasarımcının koleksiyonları moda filmleri ile tanıtılacak. Modanın etkilediği ve etkilendiği farklı yaratıcı disiplinlerin Türkiye’de ilk kez bu şekilde bir araya geldiği özel bir sanat seçkisi Fashion Week Istanbul presents Istanbul State of Mind sergisi 14-17 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

12 Ekim 2021

Fashion Week İstanbul GQEmre Erdemoğlu

 

Farklı disiplinleri yaratıcı işler Fashion Week Istanbul'da 12-15 Ekim tarihleri arasında bir araya geliyor. Bu sezon üçüncü kez dijital olarak gerçekleştirilecek moda haftası, uluslararası moda takviminde de yer alarak yaratıcılığı yine ülke sınırlarının dışına taşıyacak.

Moda filmleri aracılığı ile yaratıcı ve farklı içerikler eşliğinde gerçekleşecek Fashion Week Istanbul, modanın ve modayı besleyen yaratıcı disiplinlerin buluşma noktası olmayı dopdolu bir programla amaçlıyor.

 

Fashion Week İstanbul GQGökhan Yavaş

Moda haftası kapsamında koleksiyonlarını sergileyecek olan 27 tasarımcı ve 11 New Gen by İMA ve KARMA by İMA genç tasarımcısı, 29 şov ve 27 solo defile ile karşımıza çıkacak. ARZU KAPROL, DB Berdan, CEREN OCAK, ÇİĞDEM AKIN, DILEK HANIF, DICE KAYEK, Emre Erdemoğlu, T.A.G.G, GOKHANYAVAS, LUG VON SIGA, KARMA by İMA, MEHMET EMİROGLU, MEHTAP ELAIDI, Mert Erkan, murat aytulum, NEDO by Nedret Taciroglu, nej, NEW GEN by İMA, NİHAN PEKER, NIYAZI ERDOGAN, OZGUR MASUR İstanbul, özlem erkan, Özlem Kaya, RED BEARD by Tanju Babacan, SELEN AKYUZ, sudietuz, SBNM, TUĞBA ATASOY ve Y PLUS by Yakup Biçer modanın görsel sanatla buluştuğu kısa filmlerde koleksiyonlarını sergileyecek. Hafta boyunca sosyal medya akışlarınızda göreceğiniz filmleri, koleksiyonları, kılıkları başkasının paylaşmasını beklemeden, ilk elden takip edebilirsiniz. 

Fashion Week İstanbul GQ

 Y-Plus by Yakup Biçer

 

Dijital, yaratıcı ve farklı FWI'a dahil olmak için adresleriniz: fashionweek.istanbul, IG @fwistanbulve #fwistanbul etiketi!

Tanıtım filmi FWI'da her sezon heyecanla beklenen bir başka bölümdür. Bu sezon izleyenleri bir aksiyon filminin içinde hissettirecek. Moda haftasının tüm sanat dallarını kapsayan disiplinler arası duruşunun bir göstergesi olan tanıtım filmi İstanbul’da sıradan bir apartmanda karşılaşılabilecek insan manzaralarına ışık tutuyor. Gösterilecek koleksiyonların en özel tasarımlarını bir kez de oyuncuların üzerinde sunuyor Yönetmenliğini Marie Schuller'ın üslendiği film İstanbul Halet-i Ruhiyesi’ni kovalama sahneleri ve şehirden kesitlerle izleyiciyle buluşuyor.

Modayla Sanat ISTANBUL State of Mind Sergisi'nde buluşuyor!

Modanın etkilediği, etkilendiği ve dokunduğu farklı yaratıcı disiplinlerin Türkiye’de ilk kez bu anlamda bir araya geldiği özel bir sanat seçkisi olan Fashion Week Istanbul presents Istanbul State of Mind sergisi, Fashion Week Istanbul 2021 kapsamında, 14-17 Ekim tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor. 

İki ana başlıkta ve iki farklı mekanda gerçekleşecek sergide, İstanbul'dan izler taşıyan resim, fotoğraf, video ve multimedya türlerindeki sanat eserleri, teatral ve sahne performansları, enstalasyonlar ve sahne gösterileri yer alacak. The Empire Project’in üstlendiği projede Fashion Week Istanbul presents Istanbul State of Mind sergisi, ev ve sokak konseptleri Akaretler ve Likör Fabrikası’nda kurgulanarak, ziyaretçilerin Istanbul’un renkli yüzüne farklı bir performatif sergi deneyimiyle tanıklık etmeleri tasarlanacak.

İçinde bulunduğu şehir ve onun yaratıcı endüstrilerinden beslenerek var olan moda, statik bir sergi sunumundan çok daha farklı, interaktif performanslarla ilk defa çağdaş sanat- sahne sanatları-tasarım-müzik-edebiyat alanlarında bir araya getiren özgün bir kürasyonla sunulacak.

 Fashion Week İstanbul GQNiyazi Erdoğan

Fashion Week Istanbul’u anlık olarak takip edin!

https://fashionweek.istanbul/

https://www.facebook.com/fwistanbul/

https://twitter.com/FWIstanbul

https://www.instagram.com/fwistanbul/

 

 

FWI resmi takvimine buradan ulaşabilirsiniz.


Başarıyı Üzerinde Taşı

MODA | Başarıyı Üzerinde Taşı

Eleventy 2021-22 Sonbahar-Kış Erkek Koleksiyonunun Amacı: Anlamlı Şıklık

MODA | Eleventy 2021-22 Sonbahar-Kış Erkek Koleksiyonunun Amacı: Anlamlı Şıklık

Lüks ve Konforlu: Loro Piana 2021-2022 Sonbahar-Kış Erkek Koleksiyonu

MODA | Lüks ve Konforlu: Loro Piana 2021-2022 Sonbahar-Kış Erkek Koleksiyonu

Versace & Fendi Bir Arada (Fendace)

MODA | Versace & Fendi Bir Arada (Fendace)

Kıvanç Tatlıtuğ: Gelecek Nesillere Daha Yaşanılır Bir Dünya Bırakmalıyız

MODA | Kıvanç Tatlıtuğ: Gelecek Nesillere Daha Yaşanılır Bir Dünya Bırakmalıyız

MET GALA 2021: En Şık ve İddialı Stiller

MODA | MET GALA 2021: En Şık ve İddialı Stiller

Daha Fazla Göster