Harry Styles David Hockney'nin Efsane Portre Serisine Dahil Oldu
Güncel

Harry Styles David Hockney'nin Efsane Portre Serisine Dahil Oldu

Harry Styles yaşayan en büyük ressamlardan biri tarafından resmedildi. Şarkıcı Normandiya'da David Hockney imzalı portresi için modellik yaptı.

Harry Styles David Hockney

Harry Styles, 31st May 2022 by David Hockney. Acrylic on canvas. 1219.2 x 914.4 mm © David Hockney. Photo: Jonathan Wilkinson, Collection of the artist

İki olağanüstü yetenek buluşuyor: Harry Styles, David Hockney'in portresinde.

Elbette inci kolye de orada. Harry Styles Mayıs 2022'nin sonunda David Hockney tarafından resmedilmek üzere Normandiya'ya gitmişti. Ünlü İngiliz ressam iki gününü Styles'ı tuval üzerine akrilikle ölümsüzleştirmek için ayırdı. Pop yıldızının ve sanatçının hayranları yakında sonucu kendileri görebilecekler. Resim, Londra'daki Ulusal Portre Galerisi'nde sergilenen Hockney sergisinin bir parçası.

David Hockney Harry Styles'ı hiç tanımıyordu.

Ressam için bu karşılaşma çok da büyük bir olay değildi. Hockney, "Vogue "a verdiği bir röportajda omuz silkerek Styles'ın kim olduğunu önceden bilmediğini itiraf etti.

"O sadece stüdyoya gelen biriydi."

Şarkıcı ise elbette tamamen hikayenin farklı bir tarafındaydı. "David Hockney onlarca yıldır dünyaya bakışımızı yeniden keşfediyor," diyerek 86 yaşındaki sanatçıya övgüler yağdırdı. "Onun tarafından resmedilmek benim için bir onurdu." 

Moda konusunda son derece bilinçli olan Styles'ın bu buluşma için kıyafetini özenle seçtiği varsayılabilir. Hockney'nin karşısına koyu mavi bir kot pantolon ve kırmızı-sarı çizgili bir hırkayla çıktı. Hırkanın V yakası Styles'ın taktığı büyük inci kolye için mükemmel bir fon oluşturdu. Hockney şarkıcıyı rattan bir sandalyede otururken resmetti. En azından Instagram'da, sanat eserine duyulan ilgi başlangıçta sınırlıydı. Bazı kullanıcılar Styles'a olan benzerliği gözden kaçırdı ya da resmin sanatsal değerini sorguladı.

David Hockney'in "Harry Styles" portresi Kasım 2023'te sergilenecek

Ulusal Portre Galerisi portreyi "David Hockney: Yaşamdan Çizimler" sergisinin duyurusunda önceden yapıyor. Sergi, Mart 2020'de Korona pandemisi nedeniyle sadece 20 gün sonra kapanmak zorunda kalan serginin devamı niteliğinde. O tarihten bu yana Hockney'nin akraba, arkadaş ve tanıdıklarının portrelerinden oluşan serisine 33 resim daha eklendi. Sergi 2 Kasım 2023 tarihinde kapılarını açacak ve 21 Ocak 2024 tarihine kadar İngiltere'nin başkentinde sergilenecek. Styles'ın portresine daha sonra ne olacağı ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

GQ Almanya

İZLE
Spot Işıkları Kuliste: Chris Appleton
İLGİLİ İÇERİKLER harry styles David Hockney
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası