İlk Richard Mille Kupası İçin Binmeyen Kalmasın!
Güncel

İlk Richard Mille Kupası İçin Binmeyen Kalmasın!

Yepyeni vintage yat yarışının ilk organizasyonunda bu Haziran gerçek savaş öncesi döneminden yatlar Falmouth’tan Le Havre’a yarışacak. Richard Mille Kupası klasik yarış yelkenciliğinde yeni bir çağın başlangıcı olarak tüm yelkencilik tutkunlarına heyecan dolu ve büyüleyici bir deneyim sunacak ve kazanan Birleşik Krallık’ın Garrard tarafından tasarlanan görkemli kupanın sahibi olacak.

Richard Mille, ilk Richard Mille Kupası’nı büyük bir mutlulukla duyurdu. “Klasik yatlar bir yaşanmışlık taşır; yüzyılların işçiliği, mirası ve geleneğinin en yüksek değerlerine tanıklık eder. Bu yarışı organize ederek tarihe yelken açmak ve bu yüksek profilli zanaata yeniden yaşam vermek istiyoruz” diyor Richard Mille.

10 - 25 Haziran’da regatta, tarihi yat tutkunlarının ve koleksiyonerlerinin eşliğinde Büyük Britanya ve Fransa, yani Falmouth ve Le Havre arasında gerçekleştirilecek. Bu serüven Meşhur yelkencilik rotaları Dartmouth ve Cowes’da bir dizi kıyı ve açık deniz yarışlarına sahne olacak.

“Richard Mille kupası, savaş öncesi Britanya yarış dünyasının ruhunu yakalamanın peşinde” diye açıklıyor William Collier. 1998’den bu yana dünyaca ünlü Fife Regatta’nın organizatörü Collier, tarihi yatları olağanüstü standartlarda yeniden restore etmekle geçirdiği için bu yeni girişim için en uygun partnerdi. Richard Mille ise Atlantik Kıyısında William Fife yatlarından oluşan bir filoyu ortaya koymak üzere Team Fife’nin kurulmasında kilit rol oynadı. Brest bölgesinde faaliyet gösteren girişim rekabetin yanı sıra deneyim ve maharet paylaşımını teşvik ederken Mariquita, Moonbeam IV ve Moonbeam gibi efsanevi yatları da kendine çekiyor.

Richard Mille Cup

Richard Mille Kupası’nın ruhu tek bir kelimeyle tarif edilebilir: el işi gemilerin güzelliğini ve ihtişamını daha da ön plana çıkaran “otantiklik”. Richard Mille bu konuda şunları söylüyor: “Tek başına restorasyon da yeterli değil. Bu yatlar için en iyi şekilde kullanılabilecekleri bir ortam gerekli. Bu yüzden rakiplerin savaş öncesi çağın gerçek ruhunu hatırlatan bir atmosferde bir araya gelmesine imkan tanıyan Yat Kulüplerini dahil etmek çok önemliydi.” Geçmişleri 19. yüzyıl sonundan 1930’lu yılların sonuna kadar uzanan 15 yat, Schooner ve Cutter kategorilerinde yarışacak. 60 metre uzunluğundaki üç direkli iki gemi, Kanalın her iki tarafında da kıyı şeridindeki hareketliliği besleyecek. Yarışa katılanlar kutsal kuruluşlar olarak Royal Cornwall ve Royal Dart Yat Kulüpleri ile Royal Yacht Squadron’da yüzyılların geçmişine yelken açtıktan sonra Société des Régates du Havre’deki nihai çizgiye doğru Kanalda hızını arttıracak. 2018’den bu yana markayla denizci olarak işbirliğini sürdüren Richard Mille ailesi fertlerinden Pierre Casiraghi de Monako Yat Kulübünün amiral gemisi Tuiga’yla yarışa katılacak.

Richard Mille Cup

Böylesine prestijli bir müsabakaya yalnızca en iyi kupa yakışırdı. Özel olarak ısmarlanmış olan metrelerce yükseklikteki sanat eseri Garrard tarafından tasarlandı. Son 300 yıldır İngiltere Kraliyet Ailesi’nin mücevhercisi Garrard, 170 yıl önceki ilk Amerika Kupası gibi birçok spor kupasını da tasarlamıştı. Kupanın rüzgarla dalgalanmayı andıran göz alıcı biçimi rüzgardaki yelkenlerine zarafetine şapka çıkarıyor.

Bu kupa sembol niteliğinde. Galiplere yine Garrard’ın tasarladığı 40 cm’lik el işi replikalar takdim edilecek.

Richard Mille Kupası markanın, mükemmele olan sarsılmaz bağlılığının ve deniz evrenine duyduğu güçlü ilginin vücut bulmuş hali adeta. Bu ilk Richard Mille Kupası klasik yarış yelkenciliğinde yeni bir çağın başlangıcı olarak kesinlikle tüm yelkencilik tutkunlarına heyecan dolu ve büyüleyici bir deneyim sunacak.

Richard Mille Cup

Richard Mille Cup

 

İLGİLİ İÇERİKLER richard mille
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası