Jeff Bezos'un 68 Milyon Dolarlık 'Milyarderler Sığınağı' Malikanesi
Güncel

Jeff Bezos'un 68 Milyon Dolarlık 'Milyarderler Sığınağı' Malikanesi

Üç yatak odalı malikane Jeff Bezos'un nişanlısı Lauren Sanchez'e hediyesi

Çoğu erkek, eşine evlenme teklif ettikten sonra hediye olarak bir tür mücevher ya da tatil verir. Ama Jeff Bezos öyle yapmadı. Amazon'un kurucusu, dizlerinin üzerine çöküp partneri Lauren Sanchez'e evlenme teklif ettikten bir ay sonra müstakbel eşine en abartılı hediyeyi, Florida'nın seçkin "Milyarder Sığınağı" bölgesinde 68 milyon dolarlık bir yuva hediye etti.

Bloomberg'e göre 163 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin üçüncü adamı olan Bezos, Haziran ayında piyasa dışı bir anlaşmayla Indian Creek Adası'nda üç yatak odalı, üç banyolu bir malikane satın aldı ve böylece Tom Brady, Ivanka Trump ve Jared Kushner, Carl Icahn ve İspanyol şarkıcı Julio Iglesias gibi ünlü milyonerlerin yeni komşusu oldu.

Bu yeni mülk edinimi, 1982 yılında Miami Palmetto Senior Lisesi'nden mezun olan Amazon'un kurucusu için bir nevi eve dönüş anlamına geliyor. Ailesinin de Coral Gables ve Miami Beach'te mülkleri var. Bezos da zamanının önemli bir kısmını bölgede geçiriyor ve büyük satın alma işleminden bir ay önce, Mayıs ayında Miami Grand Prix partisine katılmıştı.

Evin Detayları

9.259 metrekarelik bu malikane 1965 yılında inşa edilmiş, deniz kıyısında 2,8 dönümlük bir arazi üzerinde yer alıyor. Bloomberg'ün haberine göre, malikane daha önce eski bir otelci olan ve Panama ile bağlantılı MTM Star International Corp. şirketinde yöneticilik yapan Tulia Soucy de Gonzalez Gorrondona'ya aitti. Bu malikanenin kamuya açık kayıtlarına göre, Bezos'tan önce evin kayıtlı son satışı 1982 yılında 1,4 milyon dolara yapıldı. Enflasyona göre ayarlandığında bu rakam bugün yaklaşık 4,4 milyon dolar ediyor.

Ancak görünen o ki, malikâne sahibi üç yatak odalı satın alma işleminden memnun kalmamış olacak ki, raporlara göre Bezos, 85 milyon dolardan satışa çıkarılan ve yeni satın aldığından daha büyük olan, 19.064 metre karelik alanda yedi yatak odası ve 14 banyoya sahip komşu bir bölümü de satın almak istiyor.

Ada Detayları

Kejj Bezos 68 Milyon Dolar Ev Ada

Miami'nin Indian Creek bölgesi, çok küçük bir grup varlıklı bir grubun evlerinin olması nedeniyle "Milyarder Sığınağı" olarak adlandırılıyor. Mülk, kendi belediyesi, belediye başkanı ve polis gücüne sahip insan yapımı bir bariyer adası şeklinde mahremiyet ve ayrıcalık sağlıyor. 2021 yılında Indian Creek, ABD'nin en pahalı şehri olarak listelendi. 2021 nüfus sayımına göre adanın nüfusu sadece 81. Aslında, Miami-Dade County tarihindeki en pahalı konut satışı, Ağustos 2012'de Forbes Magazine'de Indian Creek'te satılan bir eve atıfta bulunularak belgelenmiş.

Indian Creek şu anda tamamı suya bakan 40 sahil mülküne ve en önemli cazibe merkezi olan 294 dönümlük alana yayılan 18 delikli bir golf sahasına sahipt. Ayrıca, Bezos'un helikopter pisti ve yüzme havuzu bulunan 417 metrelik süper yatı Koru için ideal bir yer olan, 100 metreden uzun lüks gemilerin demirlediği Brezilya tik ağacından rıhtımlara sunuyor.

Jeff Bezos 68 Milyon Dolar Ada Ev Malikane

Lüksün yanı sıra, bu adayı milyarderler için çekici kılan detaylardan bazıları, Miami Beach'in lüks yemek seçeneklerine yakınlığı ve ünlü Bal Harbour Mağazaları'na yakınlığı.

Bezos'un Genişleyen Mülk Portfolyosu

Bu son satın alma ile milyarder, emlak imparatorluğunu hızla genişletiyor. Portföyünde 2020 yılında Beverly Hills'te 165 milyon dolara satın aldığı dokuz dönümlük bir malikane, Washington, D.C.'deki en büyük ev ve Hawaii'de 78 milyon dolarlık bir mülk bulunuyor. Bezos'un ayrıca Medina'da 5,3 dönümlük bir arazisi, Teksas'ta 30.000 dönümlük bir çiftliği ve New York'ta Beşinci Cadde'deki bir apartmanda yaklaşık 100 milyon dolarlık gayrimenkulü var.

GQ India

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası