Karşınızda Anı Koleksiyoneri: WENEW
Güncel

Karşınızda Anı Koleksiyoneri: WENEW

Dijital sanatçı Mike Winkelmann yani nam-ı diğer Beeple, geçtiğimiz aylardaki 69 milyon dolarlık satışının ardından şimdi NFT dünyasına “an”ları satın alabileceğimiz yeni bir gündemde: WENEW.

Fotoğraf: We.New

Adaların hatta yıldızların satın alındığı günümüz dünyasında insanoğlu daha neyi satın alabilir ki diye düşünürken çoğumuzun aklına bile gelmeyeceği uçuk bir projeye imza atıyor Beeple. NFT dünyasında yaşanılanları ve en pahalı satışları daha öncesinde sizler için derlemiştik. NFT tarihindeki en pahalı satışa imza atan Beeple şimdi de geçmişte yaşanan kayda değer olayları ve kült anları ölümsüzleştirmeyi hedefliyor. Time, Warner Music Group ve Wimbledon gibi ünlü şirketlerin ve grupların sponsorluğunda hazırlanan WENEW’in mottosuysa “Hiçbir anı kaçırmayın”.

Beeple destekli NFT projesi WENEW, Andy Murray'nin Wimbledon 2013 zaferinden bir derleme ile başladı. İngiliz tenis oyuncusu Andy Murray'nin Wimbledon 2013 galibiyetiyle ilgili, her biri farklı enderlikte beş NFT ile piyasaya çıktı. Örneğin Wimbledon’ı kazandığı an sadece tekken, galibiyet konuşması anından elli tanesi satışa sunulacak. Satın alınan her an, Ethereum'da bir NFT olarak saklanacak ve anlar Beeple'ın geçmişte çalışmalarını satmak için kullandığına benzer fiziksel bir cam kasada temsil edilecek. 2-5 Temmuz 2021 arasında gerçekleşecek müzayede için, en yüksek teklifi veren kişi Andy Murray’nin Wimbledon galibiyetinin yanı sıra Murray ile Wimbledon'daki bir kortta tenis oynama, sahne arkası VIP turu, 2022 erkekler Wimbledon finalleri için Center Court'a iki bilet ve imzalı hediyelik eşyalar alma fırsatına sahip olacak.

NFT için sanatın ve koleksiyonların geleceği olduğunu söyleyen Beeple; müzik, moda, spor, siyaset ve daha pek çok alandaki en unutulmaz anların NFT'lerini kollayıcılığını yapıp yayınlayarak dünyanın en ünlü ikonlarını koleksiyoncularla birleştiriyor. WENEW internet sitesinde de belirtildiği gibi proje, "enerji yoğun işlemlerini en aza indirmek için tasarlanmış uygulamalar oluşturmak için Open Earth Foundation ile ortaklık kurdu. Proje ayrıca iklim girişimleri için bütçe ayıracak ve karbon ayak izini dengeleyecek.

“An”ların satın alınmaya başlandığı düzende insanoğlu daha ne kadar ileri gidebilecek ve sahip olma açlığını giderebilecek mi?

 

İLGİLİ İÇERİKLER beeple WENEW NFT
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası