Beyler bayanlar, işte ulaşmaya değer 20 ilişki hedefi
Hayat Rehberi

Beyler bayanlar, işte ulaşmaya değer 20 ilişki hedefi

İnternetten edindiğimiz verilere göre erkeklerin yüzde 76’sı bir ilişkide en çok “Sevgiliyi kucağa yatırdıktan sonra onun kaba eti üzerinde PlayStation oynamayı” arzuluyor. Buna itiraz etmemekle birlikte, ilişkiler üstüne çok daha romantik, bir o kadar da işlevsel hedefleri derledik.

Vakit kaybetmeden, bir ilişkide ulaşmanıza değecek hedeflere doğru yol alalım. Buyurunuz…

#1. UYUM

Uyumlu kıyafetler giyen çiftlerin gıcıklığına kapılmayın. Daha ziyade birbirinin cümlelerini tamamlayan, düşünceleri uyumlu bir çift olmaya gayret edin.

#2. SESSİZLİK

Beraber hiçbir şey yapmamanın, karşılıklı susup bir fincan kahvenin ya da kitaplarınızın keyfini çıkarmanın değerli olduğunu bilin.

#3. GÜLMEK

Birbirinizi güldürmeyi, kendi aranızda yalnız sizin anladığınız şakalar üretmeyi ihmal etmeyin. Bu şakalarınıza başkalarının gülmemesi umurunuzda olmasın.

#4. ELEŞTİRİ

İnsan en çok yakınlarından gelen eleştirilerde incinir. Ve insan yine ancak en yakınlarının yaptığı eleştirilerle kendindeki hataları düzeltebilir. Birbirinizi açık yüreklilikle eleştirirken, asla rencide etmemeyi öğrenin.

#5. GIYBET

Sevgilinizin ardından, onun arkadaşlarıyla, hatta kendi arkadaşlarınızla bile gıybetini yapmayın. Daha da iyisi, ardından gıybet edeceğiniz bir kadınla hiç beraber olmayın, ilişki hedefinizi ayrılık olarak belirleyin.

#6. GÜVEN

Güven verin ve güvenmeyi bilin. Masada bırakılan cep telefonlarının karıştırılmadığı, kimsenin “stalk”lanmadığı, sosyal medya şifrelerinin kurcalanmadığı bir birliktelik kurun.

#7. BİRLİKTELİK

Hastalıkta ve sağlıkta yan yana durmaya gayret edin. Karşınızdakinin çorba yapanı, ateşine bakanı olun ve aynı özeni göremediğiniz ilişkiye soru işareti koymaktan çekinmeyin.

#8. SEYAHAT

Beraber uzun seyahatlere çıkın. İnsan dostunu yolculukta tanır derler. Ortak deneyimleriniz geliştikçe, dünyaya aynı pencereden beraber bakmaya başlayacaksınız.

#9. FEDAKARLIK

Karşılıklı fedakarlık prensibiniz olsun. Her akşam eve gelip yemek bekleyen bir adam değil, yemeğe kıyısından da olsa yardım eden adam olun. Sevgiliniz de otomobilin yağını değiştirmeyi öğrensin ama.

#10. ÖĞRENİM

Birbirinizden bir şeyler öğrenin. En olmadı beraber bir şeyler öğrenin. O sizinle dalgıçlık kursuna geldiyse, siz de onunla iki ders de olsa tango kursuna gidiverin.

#11. AYRILIK

Beraber olmak kadar, ayrı kalmayı da bilin. Sevgiliniz ya da siz bir gece başkalarıyla dışarı çıktığınızda, sabaha kadar elden düşmeyen telefonlar, ardı arkası kesilmeyen mesajlaşmalar olmasın.

#12. KISKANÇLIK

Kıskançlığın makul, dozunda yaşandığı bir ilişki kurun. Zira birlikteliğinizin temeli sağlamsa, etrafınızı saran taliplerin zaten şansı yok. Bunu arada sırada çevrenize hissettirmekten çekinmeyin.

#13. KUTLAMA

Beraberliğinizi kutlamak hakkınız. Fakat her adımlarını sosyal medya hesabına post eden o ciciş çift olmayın. Onların ardından kötü konuşuluyor, üstelik ayrılıkları da utanç verici şekilde uluorta oluyor. Sizi bilen bilsin yeter.

#14. AİLE

Birbirinizin ailelerini tanıyıp sevmeye çalışın. Günün sonunda onlar, hayatta en yakın olduğunuz insanın varlık sebepleri. Biraz şefkat, biraz da baş sallamayla neler başarabileceğinizi görünce şaşıracaksınız.

#15. GELECEK

Gelecekle ilgili planlardan korkmamayı ama plan yaparken asla fazladan vaatlerde bulunmamayı öğrenin. O seçime giren parti edasıyla bol keseden dağıttığınız vaatler, sonra başınıza çok çoraplar örüyor zira. Yapmayın bunu.

#16. SAĞLAMLIK

Hayal kırıklığı yaratmaktansa basit sözlerinizin ardında sonuna kadar durmayı seçin.

#17. ACİL

Acil durumda aranacak insan olun. Hiçbir şey, bir ilişkinin akıbetini, aniden ortaya çıkan can sıkıcı bir durum kadar iyi tayin edemez.

#18. TARAFTARLIK

Her daim onun tarafını tutun. Unutmayın, siz bir takımsınız. Takım arkadaşınız faul yaptı diye onun yanında oynamayı bırakacak değilsiniz. Haa, soyunma odasında tartışma çıkar, orası ayrı. Ama sahada daima takım oyunu sergilemelisiniz.

#19. İLETİŞİM

Sessiz iletişimi öğrenin. Bir partide odanın öteki ucundan size “Artık eve gidelim ve o konuştuğun kızın dekoltesine bakmayı kes!” der gibi bakan sevgilinizi anlayın. Ve derhal pozisyonunuzu terk edin. Tekrarlıyoruz. Bulunduğunuz pozisyonu derhal terk edin.

#20. MANEVİYAT

Nişan, evlilik, ev, mortgage, araba bir ilişkinin hedefleri değil, konu başlıklarıdır. Siz maddi değil, manevi hedefler belirleyin. Çünkü bir ilişkiyi ancak beraber çalışmak, beraber öğrenmek, birlikte hayatla mücadele etmek yaşanabilir kılar.

İZLE
Zuma İstanbul Size En İyi Sevgililer Günü’nü Yaşatacak
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası