Türlerin kökeni
Hayat Rehberi

Türlerin kökeni

Kadınları anlamak ve isteklerini çözmek için harcadığınız çabalar boşa mı gitti? Peki onları alt türlerine ayırıp genellemeye ne dersiniz?

İnsanları genellemenin en kötü tarafı, söylenenlerin gerçeklik oranının, söyletenleri incitecek kadar yüksek seviyelerde seyretmesidir. Ya da şöyle izah edeyim: Bütün genellemeler bir tutam doğruluk payı barındırır ve bu, insanın canını sıkar.

Bu açılıştan sonra, gönül rahatlığıyla sevgili cinsim kadınları, kendimi de içine katacak şekilde genellemeyi düşünüyorum. Böylelikle “Kadınlar ne ister?” sorusunun cevabını çeşitlendirmek ümidi içindeyim. Bakalım bu ümitlerim müspet sonuçlarla buluşabilecek mi?

Hırçın iş kadını: Erkeklerin dünyasında başarılı olmak istiyor. Ona bileğinin hakkıyla kazanma şansını verin; iş bağlayın ama bunu bilmesin. En zayıf noktası, zafer sarhoşluğu. Başarılı olduğunda, ayıptır demesi, bir seksileşir ki sanırsınız kaplan.

Gecelerin kadını: Adını mekana gelen her faking kişinin bilmesini istiyor. Ona jest yapacaksanız, mutlaka görünür bir yer seçin. Cemiyette onu konuşturun, o da sizi özelde konuştursun. Dünyanın hali böyle; al gülüm, ver gülüm.

Zengin kızı: Kalitesinden kimsenin şüphe duymadığı barış dolu bir dünya istiyor. Ona prenses gibi davranıp arkasından yediğiniz öğle yemeğinin fiyatı konusunda yakınmak dışında yapacak fazla bir şeyiniz yok. Yemeğe giderken onun arabasını kullanmış olmanın neşesi yetecek.

Sanatçı bohem kadın: Birisi “neden anlaşılamadığını” çok iyi anlasın istiyor. Sürekli hayran olunmak gibi takıntıları var. Regl dönemindeki donunu duvara sıvayıp “Nasıl olmuş?” diye sorsa bile etkilenip alkışlamalısınız. Sonra da kaçın ayol, kız bildiğin deli.

Ofis kızı: Mutsuz ve sıkıcı hayatında tutunacak bir dal istiyor. Alaçatı’da bir kahvaltı salonu, Kaş’ta bir dalgıç okulu işletme hevesi hâlâ taze olabilir. Neden ona hayal kurmasını sağlayacak birkaç küçük teklifte bulunmuyorsunuz?

Ev kızı: Büyük ihtimalle evlenip kendi evine çıkmak istiyor. Bir kat, bir otomatik vites araba (markete, çocukların okuluna kendi de kullanacak), iki çocuk... Belki de hiçbirini istemiyordur. En son nerede bir ev kızı gördünüz?

Mazlum romantik: Bütün aşklarını sizde temize çekmek istiyor. Ona dünyasını tersten gösterecek bir mistisizmle yaklaşın. Onunla aynı sokakta doğup büyümüş, yedi yıl Sri Lanka’da yaşamanızı gerektirecek bir iş görüşmesini kaçırınca ona rastlamış ya da üç gün önce onu rüyanızda görmüş olabilirsiniz. Olmayabilirsiniz de. Kim bilebilir?

Hippi kız: Özgürlüğünü kısıtlamayacak ve onu besleyecek kozmik eşini istiyor. Bunun için özgürlüğü kısıtlanamaz ve sürekli beslenmesi gereken kozmik bir eş olmalı, onun yanında ve ateş başında, başka kızlarla kucak kucağa oturmalısınız. Tam bu esnada da gözleriniz, onun gözlerine mıhlanmış olmalı. Kucaktaki diğer kızı nasıl temin edeceğinizi tam bilemiyorum.

Kedili kadın: İşinizi halledip bir an önce onu ve kedilerini yalnız bırakmanızı istiyor. O evde size yer yok, duydunuz mu, yok! Elbette şaka yapıyorum; kedileriyle birlikte onu da yumuşacık sevecek birini istiyor. Takımınızdaki tüyleri temizlerken ve ayaklarınız tırmalanırken çok şikayet etmeyin yeter.

Blogger ikoncan: Öncelikle ikoncan tanımının çoook 2010 kaldığını bilmenizi istiyor. Onun ayakkabılarıyla uyumsuz ev almamanız ve onu her ışıkta 25 yaşına sabitleyecek fotoğraflar çekebilen ekipmana (ya da uzman kadroya) sahip olmanız da, beklentileri arasında. Ha bir de, muhtaç değil ama laykınızı RT’nizi de eksik etmeyin bir zahmet.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası