Demna Gvasalia'nın Yeni İddialısıyla Yükselmeye Hazır mısın?

Balenciaga, spor ayakkabılarla silüetlerde yarattığı devrime devam ediyor. ‘’Ugly sneaker’’ trendinin oyun kurucusu Demna Gvasalia, Yaz 2021 koleksiyonunu Paris sokaklarında tanıttığında yine bilindik parçalara karakterini eklediğini göstermişti. Geleceğe X-Pander’la adım atabilirsiniz.

19 Mayıs 2021

Balenciaga Sneakers

X-Pander modeli, tasarımcının teknik ayakkabılar formundaki yeni eseri.  İlk bakışta yaygınlaşması uzak ihtimal gibi görünebilir. 40mm’lik fütüristik topuk kısmını hesaba katıp bunları neyle giyeceğiz diye de düşünebilirsiniz. Bu düşünceler birkaç popüler sokak giyimi figürünün paylaşımıyla etkisini yitirecektir. 

Balenciaga Sneakers

Triple S’lerin hacimli görünümlerini ve sonrasında skinny pantolonlarla dahi ne kadar çok kullanıldığına, nasıl da yaygınlaştığına yakın geçmişte şahit olduk. Hala farklı renkleriyle satışta olsa da çoktan ikinci el satış kanallarının vitrin ürünü oldular bile. Triple S sonrasındaki hiti Track birkaç sezondur tasarımcı sneaker’larında en çok satanlardan. Aradaki küt burunlu hibrit denemeler büyük sükse yaratmasa da Demna Gvasalia bu kez yakın geleceğimizi adeta Back to The Future etkisiyle değiştirecek gibi. 

X-Pander, renkleri ve formuyla bir kez daha sokak giyimin lüks segmentinde popülerliğe oynayacak her şeye sahip. Trendlere uymaya çalışmıyor. İlk bakışta dikkati çekiyor, sevmek ve asla giymem demek arasında bırakırken, dozunda retro ve modernizmle Gvasalia’nın Balenciaga evrenine davet ediyor (Katılım bedeli 1250 Dolar.) 


MET GALA 2021: En Şık ve İddialı Stiller

MODA | MET GALA 2021: En Şık ve İddialı Stiller

Pradasphere'den Dünyaya İnen Bir Koleksiyon

MODA | Pradasphere'den Dünyaya İnen Bir Koleksiyon

Venedik Film Festivali'nin En Şık Erkekleri

STİL | Venedik Film Festivali'nin En Şık Erkekleri

Les Benjamins Essentials 3.0 Kapsül Koleksiyonunu Sunar

GQ TANITIM | Les Benjamins Essentials 3.0 Kapsül Koleksiyonunu Sunar

Genelgeçer Tom Ford Kuralları

MODA | Genelgeçer Tom Ford Kuralları

Siedres Artık Erkekler İçin de Tasarlayacak

MODA | Siedres Artık Erkekler İçin de Tasarlayacak

Daha Fazla Göster