Moda

Demna Gvasalia'nın Yeni İddialısıyla Yükselmeye Hazır mısın?

Balenciaga, spor ayakkabılarla silüetlerde yarattığı devrime devam ediyor. ‘’Ugly sneaker’’ trendinin oyun kurucusu Demna Gvasalia, Yaz 2021 koleksiyonunu Paris sokaklarında tanıttığında yine bilindik parçalara karakterini eklediğini göstermişti. Geleceğe X-Pander’la adım atabilirsiniz.

Balenciaga Sneakers

X-Pander modeli, tasarımcının teknik ayakkabılar formundaki yeni eseri.  İlk bakışta yaygınlaşması uzak ihtimal gibi görünebilir. 40mm’lik fütüristik topuk kısmını hesaba katıp bunları neyle giyeceğiz diye de düşünebilirsiniz. Bu düşünceler birkaç popüler sokak giyimi figürünün paylaşımıyla etkisini yitirecektir. 

Balenciaga Sneakers

Triple S’lerin hacimli görünümlerini ve sonrasında skinny pantolonlarla dahi ne kadar çok kullanıldığına, nasıl da yaygınlaştığına yakın geçmişte şahit olduk. Hala farklı renkleriyle satışta olsa da çoktan ikinci el satış kanallarının vitrin ürünü oldular bile. Triple S sonrasındaki hiti Track birkaç sezondur tasarımcı sneaker’larında en çok satanlardan. Aradaki küt burunlu hibrit denemeler büyük sükse yaratmasa da Demna Gvasalia bu kez yakın geleceğimizi adeta Back to The Future etkisiyle değiştirecek gibi. 

X-Pander, renkleri ve formuyla bir kez daha sokak giyimin lüks segmentinde popülerliğe oynayacak her şeye sahip. Trendlere uymaya çalışmıyor. İlk bakışta dikkati çekiyor, sevmek ve asla giymem demek arasında bırakırken, dozunda retro ve modernizmle Gvasalia’nın Balenciaga evrenine davet ediyor (Katılım bedeli 1250 Dolar.) 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası