Eleventy İlkbahar/Yaz 2022: Hissetmenin Başka Yolu
Moda

Eleventy İlkbahar/Yaz 2022: Hissetmenin Başka Yolu

Önümüzdeki sezon için Eleventy, "arzu edilen kaçışlara" yakında geri döneceğimizden emin bir şekilde, hissetmenin yeni yollarını keşfediyor; bu duyguyu yeniden yorumluyor ve erkekler için modern zarafetle giyinmenin keyfini yeniden keşfetmeye davet ediyor.”

Koleksiyonlarla ilgili en direkt mesajlar kreatif direktörlerden gelir. Eleventy'nin kurucusu ve kreatif direktörü Marco Baldassari: "İyimseriz, özgüvenimiz yüksek ve pozitifiz. Uzun süren sportif ev giyim sezonundan sonra, yeniden keşfedilmiş sade şıklık için sahneyi tekrar açıyoruz" diyor. İşte Eleventy sahnesinin tüm oyuncuları. 

Eleventy

Örneğin ceket gardırobumuzun başkahramanı olarak yerini aldıktan sonra yeni nesil kumaş ve kombinasyonlarla alışılmadık, çok yönlü bir tasarıma dönüşüyor. Sadece işte değil, seyahatlerimizde, kendimize ayırdığımız özel zamanlarda, hatta dinlenme ve spor anlarında bile giyilebilecek çağdaş, hafif ve modern bir parçaya dönüşüyor. Tıpkı esneyebilen ama asla kırışmayan gofre kumaş gibi. İnce, hafif kumaşların yanı sıra triko veya pirinç tanesine benzer keten örgülü blazerler, açık gökyüzü mavisi, pastel pembe, pudralı turuncu, mat yeşil gibi yeni renklerin büyüsüyle adeta dans ediyor.

Eleventy 

Koleksiyonun Referansları

Tazelik, hafiflik ve modernlik, özel ve benzersiz Eleventy İlkbahar/Yaz Koleksiyonu’nun anahtar kavramları olarak karşımıza çıkıyor. Dalgalı görünümlü, kabartmalı ve zarif yeni gofre kumaşlı ürünler yaza çok uygun olmak ile birlikte hafif streç tasarımlar rahatlık ve konfor sağlıyor. Termo kaynak gibi gelişmiş teknikler de dikişleri ortadan kaldırarak benzersiz bir performans sunuyor.

 

Renkler

Tüm tonlar ve kombinasyonlarındaki titiz renk çalışması, koleksiyonun renk seçiminin ahengini gösteriyor. Açık gökyüzü mavisi, Pastel pembe, Pudralı turuncu ve mat yeşil gibi orijinal tonlar; Füme, kum beji, süt beyazı, mavi gibi ikonik Eleventy renkleriyle uyum sağlamak üzere özel olarak ön plana çıkıyor. Yeni modern şıklığı yorumlayan bu renkler, kişinin stiline göre eşleştirilebildiği için bir oyun alanı sunuyor. 

Eleventy 

Mondrian Etkili Hafif ve Çok Yönlü Trikolar

İlkbahar-Yaz 2022 trikolarında, yapının bozulmasını ve tiftiklenmeyi önleyen yeni teknikler,  değerli “Sea Island” (uzun ipeksi lifli bir pamuk türü) ve “Giza” (Orta Doğu’da yetiştirilen ve hasat edilen yüksek kaliteli bir pamuk türü) uzun lifli pamuk iplikleri ile beraber kullanılıyor. Bu da trikolarda rahat ve hoş bir görünüm yaratıyor. Kalitenin perde arkasında nasıl bir detay rol oynuyor, öğrenmekte fayda var.

Hafif ve zarif örme gömlekler, tişört veya kapüşonlu eşofman üstlerinin yerini alıyor. Aynı zamanda yeni triko ceketler, Mondrian geometrik formlarını hatırlatan renk bloklu polo gömlekler yeni triko ceketler olarak karşımıza çıkıyor.

“Sonsuzluk, özgürlük, eskisinden daha güçlü” (Infinity, Freedom, Stronger Than Before) gibi bazı tasarımlara işlenen kelimeler, bize yeniden keşfedilen güveni, iyimserliği ve pozitifliği hatırlatıyor. 

Eleventy 

Sürdürülebilir Denim Koleksiyonu

Marco Baldassari “Çevresel sürdürülebilirlik ilkelerine uygun olarak, hammadde ve üretim tekniklerimize her zaman büyük önem veriyoruz ve İtalya'da üretilen koleksiyonlarımızın yüksek kalitesini büyük bir gururla sunuyoruz.” diyerek sürdürülebilirlik konusundaki görüşlerini ifade ediyor.

Kaliteli İtalyan kumaşlarına sahip Denim Koleksiyonu, sürdürülebilirlik temellerine uyarak büyük ölçüde su tasarrufu sağlayan “Flow” boyama işlemini kullanıyor.  

Plaj Koleksiyonu

Plaj koleksiyonu, yenilikçi ve konforlu malzemelerin dikkatli bir seçimiyle birlikte özel dokumalar ve dokular üzerinde yapılan kapsamlı araştırmaların sonucu ortaya çıkıyor. Pileler veya küçük cepler gibi geleneksel ayrıntılar, kişiye özel tasarlanan pantolonlardan ilham alıyor. Plaj koleksiyonunda klasik Eleventy renklerinde, çiçek desenli çabuk kuruyan kumaşlar göze çarpıyor. Koleksiyon; rafine, zarif ve sürdürülebilir "Carmagnola" kenevir veya rafyadan çanta ve manşonlarla tamamlanıyor.

 Eleventy

Baldassari'nin koleksiyona bakış açısını aslında ceketlere yaklaşımı özetliyor. Markanın kurucusu ve kreatif direktörü “Yeni bir özgürlüğün keyfi ve benlik arzusu, blazer ceketi tekrar gardırobumuzun merkezine taşıyor. Gün boyunca giyilebilecek doğal, ultra hafif ve rahat giysilerle kombinlenerek, özlediğimiz özgürlüğe kavuşmamızı sağlıyor.” diyor. 

Eleventy yeni koleksiyon ürünlerini İstinyePark mağazası giriş katında ve @eleventy Instagram hesabından inceleyebilirsiniz.

 

 

İZLE
Burak Deniz'in Tamamen Elektrikli BMW iX İle Doğada Sürüş Keyfi
İLGİLİ İÇERİKLER Eleventy İlkbahar Yaz 2022
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası