Moda

Genelgeçer Tom Ford Kuralları

Hayatı Tom Ford estetiğinde yaşamak çok pratik olmayabilir. Yıllardır röportajlarında söyledikleriyle adeta modern erkeğin rehberini hazırlıyor. Bazı kuralları zaman aşımına uğrasa da, bugün 60.yaşını kutlayan Bay Ford'un her zaman haklı olduğu çok nokta var. İşte 5'i!

Tom Ford

 

Takım Elbise Rehberi:

"Bugünlerde (2017) pek çok takım elbise slim-fit kesimde, ince yakalara sahip ve yapısız. En kötüsüyse arkadan bakıldığında kalçanızın tam ortasında bitmesi. Yapısız takım elbiselerden hoşlanmıyorum. İnce yakalar her zaman düzgün bir yaka yapacak kadar kumaş satın alınamamış yoksunluğunu düşündürtüyor. Bir takım elbise sizi daha genç ve daha derli toplu göstermelidir. Omuzlarınızı geniş, belinizi ve kalçanızı dar göstermelidir. İyi bir takım elbisenin getirdiği seksiliği ve cazibeyi başka hiçbir şeyle kazanamazsınız. Her zaman ceket düğmenizi ilikleyin, bir 5 kilo daha zayıf görünürsünüz, özellikle fotoğraflarda.

Mr.Porter Journal

 

Sahip Olduğun Saat Hakkında Konuşmak:

“Saatinizle gösteriş yapmak şık değil. Hem de hiç. Saat kol manşetlerinin içinde kalmalı, eğer birinin görmesini istiyorsanız masanın diğer ucuna doğru uzanabilirsiniz. Eğer Steve McQueen’in 1964’te taktığı saati satın almışsanız ve arkadaşınız gerçekten saatlerle ilgiliyse o başka. Ama genel olarak, başka insanlara karşı , bırakırım saatim kendi adına konuşsun. “ GQ İngiltere

  

İmaj

"Dışarı çıktığınızda kendinizin en iyi versiyonunda görünmelisiniz. Çünkü bu etrafınızdaki insanlara saygı duyduğunuzun bir göstergesidir." 

AnOther

 

İmza Kılık

Uygun kılığınızı bulun. Siyah takım elbise beyaz gömlek kombinini ikonik olmak için her zaman giymiyorum.  En rahat olduğum kılık bu ve yeni şeyler denemeye ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum. 

Men’s Health

 

Bakım

En önemlisi günde iki kez yüzünü yıkamak ve nemlendirmek. 

Göz damlası kullanın. Gözleriniz beyazsa sağlıklı ve zinde görünürsünüz. Her erkek büyüteçli aynı kullanmalı. Eğer büyük gösteren aynada iyi görünüyorsanız, hazırsınız. 

 

BAY FORD'UN ADIMLARIYLA ZOOM'DA DA DAHA İYİ GÖRÜNEBİLİRSİNİZ

TOM FORD

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası