Tom Ford'un Zoom Reçetesi

Tom Ford'un yeni reçetesi, Zoom toplantılarınızda çok daha iyi görünmenizi sağlayacak.

18 Haziran 2020

Tom Ford'un Zoom Reçetesi

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Tom Ford benim yakın arkadaşım. Onun haberi olmayabilir. Sadece takım elbise alışverişimde, güneş gözlüğü seçimimde değil, günlük hayata dair en centilmen ve estetik ipuçlarına ihtiyaç duyduğumda da bilgeliğini, fikirlerini benimle (ve de tüm internetle) paylaşıp daha iyi olmamı isteyen kişi, benim için sadece uzakta bir célébrité değildir. 

Tom Ford’un yeni reçetesi, hayatlarımızın yeni bağlantı noktası video aramalarda nasıl daha iyi görüntü vereceğimiz ile ilgili. NY Times’dan Maureen Down’a anlattığı üzere; bir sonraki video konferansında daha iyi görünmeni sağlayacak TF ipuçları: 

 1 - Bilgisayarı birkaç kalın kitabın üstüne yerleştir. Kamera başının üst kısmına kadar yükselsin, sonra ekranı göz seviyene doğru hafifçe eğ. 

2 - Yüksek bir aydınlatmayı bilgisayarının yakınına / hemen arkasına, yüzünün daha iyi olduğunu düşündüğün tarafını iyi aydınlatacak şekilde yerleştir.

3 - Kadraja girmeyecek şekilde masaya beyaz bir kağıt ya da kumaş koy, ki yüzünde hafif bir dolgu ışığı efekti elde et ( bazı portre çekimlerinde modellerin eline tutuşturulan ayna ile aynı mantık fakat pratikte çok başarabildiğimi söyleyemem)

4 - Ve bolca pudralan! 

Son öneriye çekingen kaldıysan, yüzünü iyice temizleyebilirsin. Maksat canlı ve iyi görünmek. Ön kameralar supermodelleri bile harcıyor sana bana mı acıyacak? 


Glastonbury İle Bütünleşen İkonik Performanslar

POPÜLER | Glastonbury İle Bütünleşen İkonik Performanslar

Sizin İçin Sırada Hangi Dizi Var?

POPÜLER | Sizin İçin Sırada Hangi Dizi Var?

Kullandığınız Ürünlerin Vegan Olması Tek Başına Yeterli Mi?

POPÜLER | Kullandığınız Ürünlerin Vegan Olması Tek Başına Yeterli Mi?

İngiltere'nin Yeni Efendisi: Liverpool

POPÜLER | İngiltere'nin Yeni Efendisi: Liverpool

Öteki Dünya Dizileri

POPÜLER | Öteki Dünya Dizileri

Bu Yaz Evinizde Bar Kurmanız İçin Gerekenler

POPÜLER | Bu Yaz Evinizde Bar Kurmanız İçin Gerekenler

Daha Fazla Göster