Gucci'nin Yeni Kreatif Direktörü Açıklandı
Moda

Gucci'nin Yeni Kreatif Direktörü Açıklandı

Modaevi, Alessandro Michele'den sonra sektörün yakından tanıdığı Sabato De Sarno'yu kreatif direktör olarak seçti.

Fotoğraf: Riccardo Raspa

Modadaki en büyük açık pozisyonu kimin dolduracağı konusunda aylarca süren spekülasyonlara son veren Gucci, yeni bir kreatif direktör atadı: Sabato De Sarno. 39 yaşındaki De Sarno, endüstrinin yakından tanıdığı bir isim. En son erkek ve kadın hazır giyim ürünlerini yönettiği Valentino'dan sonra Gucci'ye katılıyor.

Gucci başkanı ve CEO'su Marco Bizzarri, bir basın açıklamasında De Sarno için "İtalya'nın en ünlü lüks moda evleriyle çalışmış biri olarak, beraberinde engin bir deneyim getiriyor" dedi. Sabato'nun, Gucci'nin benzersiz mirasına yönelik derin anlayışı ve takdiriyle, yaratıcı ekiplerimize, bu heyecan verici yeni bölümün yazılmasına yardımcı olacak, House'un zengin mirasından yararlanırken moda otoritesini güçlendirecek farklı bir vizyonla liderlik edeceğinden eminim." diye ekledi. 

De Sarno, Gucci'deki sekiz yıllık macerası boyunca erkek giyiminde farklı bir çağ tanımlayan Alessandro Michele'nin yerini aldı. Michele ve Gucci, marka için yavaşlayan bir büyüme döneminin ardından Kasım ayında aniden yollarını ayırdı. Gucci ana şirketi Kering'in başkanı ve CEO'su François-Henri Pinault, "Yaratıcı direksiyonda Sabato De Sarno ile modaevinin hem son derece arzu edilen ürün ve koleksiyonlarla modayı ve kültürü etkilemeye hem de modern lükse bireysel ve çağdaş bir bakış açısı getirmeye devam edeceğinden eminiz" dedi.

Napoli doğumlu olan De Sarno, kariyerine Dolce & Gabbana'ya katılmadan önce Prada'da başladı. Son 12 yılını, Pierpaolo Piccioli ile yakın çalışarak Valentino'da geçirdi. De Sarno'nun ilk Gucci koleksiyonu Eylül ayında Milano Moda Haftası'nda tanıtılacak. De Sarno yaptığı açıklamada, "Gucci'nin Kreatif Direktörü rolünü üstlenmekten büyük onur duyuyorum. Yıllar boyunca inandığım değerleri hoş karşılayabilen ve besleyebilen böylesine olağanüstü bir tarihe ve mirasa sahip bir modaevine katılmaktan gurur duyuyorum." dedi.

Bu yazı ilk kez GQ websitesinde yayınlanmıştır. 

İLGİLİ İÇERİKLER gucci Sabato De Sarno
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası