İstanbul Moda Haftası'nın en iyileri

12 - 16 Mart arasında düzenlenen ve Türk tasarımcıların koleksiyonlarını sergilediği İstanbul Moda Haftası'nda erkek koleksiyonları gelecek sezonun trendlerine ışık tuttu.

15 Mart 2013

İstanbul Moda Haftası'nın en iyileri

12 Mart'ta tüm hızıyla başlayan Mercedes Benz İstanbul Moda Haftası her sene biraz daha gelişiyor, bir kimlik ediniyor ve tasarımlarıyla modaya farklı bir yön getiren Türk tasarımcıları aynı çatı altında topluyor.

16 Mart'a kadar devam edecek 8. İstanbul Moda Haftası'nda ağırlık kadın koleksiyonlarında olsa da moda olgusuna farklı bir açıdan bakan, yenilikçi ve ilerici tasarımcıların hazırladığı erkek koleksiyonları da dikkat çekiyor.

Moda haftasına katılan Tween gibi ünlü markaların yanında Niyazi Erdoğan, Emre Erdemoğlu ve Hakan Akkaya gibi uluslararası platformda Türkiye'yi sıradışı tasarımlarıyla temsil eden erkek modacılar sezon trendlerinin en iyi örnekleriyle podyumda boy gösteriyor.


Tween

Bu seneki İstanbul Moda Haftası'nın ilk gününde düzenlenen tek erkek defilesi spor takımlar, bilek hizasında pantolonlar ve tartan desenli gömlek ve ceketlerle markanın genel çizgisini koruduğunu gösteriyor.

Türkiye'den çıkan en önemli erkek moda markalarından birisi olan Tween'in koleksiyonunda ayrıca kruvaze ceketler ve koyu renklerin yanında özellikle pantolon paçalarında kullanılan parlak sarı, kırmızı ve mavinin farklı tonları dikkat çekti.


Niyazi Erdoğan

Koleksiyonlarında mimariden ilham alan, geleneksel öğeler ve sembolleri kullanan Erdoğan'ın Sonbahar / Kış 2013 koleksiyonu bu defa Orta Çağ’ın önemli imparatorlarından Attila’ya odaklanıyor. Koleksiyona da aynı ismi veren Niyazi Erdoğan kimi zaman acımasız bir savaşçı ama çoğunlukla efsanevi bir kahraman olarak tanımlanan bu büyük imparatoru koleksiyonuyla podyumlara taşıyor.

Şehirli erkeğin bağımsız ve dinamik çizgisini yeniden tanımlayan koleksiyonda siyah, gri ve antrasit gibi koyu renklerle bordo ve şarap kırmızısı hakim.


Emre Erdemoğlu

İlk koleksiyonu "Sandık Lekesi" ile EİB Moda Tasarım yarışmasında ikincilik ödülünü kazanan Emre Erdemoğlu Türkiye'nin yetiştirdiği en genç modacılardan. Sadece Türkiye'de değil uluslararası birçok fuar ve etkinlikte kendi defilesini sergileme başarısını yakalayan Erdemoğlu bu sene İtalya'da beşinci koleksiyonunu beğeniye sundu.

Modanın genç ismi gelecek sonbahar ve kış koleksiyonunda en çok kırmızı ve siyaha vurgu yapıyor. Yünlü dokuma ve deriden oluşan ceketler, dar kesim kadife pantolonlar ve zımbalı ayakkabılarla Erdemoğlu asi bir erkek imajı çiziyor. Defilede en fazla dikkat toplayan parça antrasit ve siyah deriden oluşan tek parça tulum oldu.


Hakan Akkaya

İstanbul Moda Haftası kapsamında düzenlenen son erkek defilesi olan Hakan Akkaya Sonbahar / Kış 2013'te kürkler adeta geçit töreni düzenledi. Kareli kruvaze ceketler ve yünlü dokuma pantolonlar da göz doldurdu.

Daha önce Sarar ve Altınyıldız gibi moda sektörünün Türkiye'deki en başarılı markalarıyla çalışan Akkaya geçtiğimiz sene "Men ln Black" teması ile tasarladığı kadın erkek karma koleksiyonuyla da İstanbul Moda Haftası'nda yankı uyandıran isimlerden olmuştu.


Raf Simons’dan Yeni Adımlar

MODA | Raf Simons’dan Yeni Adımlar

LV’nin Gelecek Sene En Çok Satacak Ürününü Açıklıyorum

MODA | LV’nin Gelecek Sene En Çok Satacak Ürününü Açıklıyorum

Bir Başka Logo Çılgınlığı

MODA | Bir Başka Logo Çılgınlığı

Tek Renkle Şıklık Monokromun Sırları

MODA | Tek Renkle Şıklık Monokromun Sırları

#ThePoloMove’a Hazır Mısın?

MODA | #ThePoloMove’a Hazır Mısın?

Tartışmaya Açtık: Kravatın Modası Geçiyor Mu?

MODA | Tartışmaya Açtık: Kravatın Modası Geçiyor Mu?

Daha Fazla Göster