Kişiye Özel Gözlük

Tamamen sizin tercihlerinize ve yüz şeklinize göre çalışılarak, el işçiliğiyle üretilen gözlükler için en iyi üç adresi listeledik.

05 Ekim 2015

Kişiye Özel Gözlük

OLIVER PEOPLES / ABD

Vintage esintili koleksiyonuyla gözlük denildiğinde ilk akla gelen markalardan biri olan Oliver Peoples, geçen senelerde kişiye özel üretim koleksiyonu The Bespoke Collection’a da imza attı. Bu sefer işe, markanın en sevilen üç modeli olan Ari, Sheldrake ve O’Malley’den birini seçmekle başlıyorsunuz. İkinci adımda özel Japon asetatlarından üretilen 19 adet ön bölüm ve 18 adet sap rengi arasından tercihinizi yapıp kendinizi markanın uzman ellerine bırakıyorsunuz. Gerekli ölçüler alındıktan sonra gözlüğünüz size en uygun şekilde üretilip yine tarih esintili kutusuyla teslim ediliyor. Tek problem, bu özel hizmetten yararlanmak için Oliver Peoples’ın Malibu, South Coast Plaza veya Chicago butiklerinden birini ziyaret etmek zorunda olmanız.

15-10/04/kisiyeozel3.JPG

TOM DAVIES / LONDRA, İNGİLTERE

Kariyerine dünyanın sayılı markalarında gözlük tasarımcısı olarak başlayan Tom Davies, 2002 yılında kendi markasını hayata geçirmeye karar verdi ve işe kişiye özel gözlükler yaparak başladı. Dünya üzerinde anlaşmalı olduğu 1000’i aşkın gözlükçü ağı sayesinde, pek çok bölgede kişiye özel gözlük hizmeti sunuyor. Özel olarak boynuz ve asetat gibi farklı malzemelerden sipariş verebileceğiniz gibi, Davies’in kendi standart koleksiyonuna da göz atabilirsiniz.

15-10/04/kisiyeozel1.JPG

MAISON BONNET / PARİS, FRANSA

Müdavimleri arasında Jacques Chirac’tan Yves Saint Laurent’e kadar birçok ünlü ismin bulunduğu Maison Bonnet, kişiye özel üretim boynuz, bağa ve altın gözlükleriyle bu alanda dünyanın en önemli üreticileri arasında bulunuyor. 1950’lerde Alfred Bonnet tarafından Paris’te kurulan firma dört kuşaktır gözlük ve lüksü atölyesinde buluşturuyor. Sipariş vermek istediğinizde öncelikle hobileriniz, sevdiğiniz müzikler ve kendinizi nasıl görmek istediğiniz üzerine başlayan sohbeti yedi-sekiz soru takip ediyor ve nasıl bir model istediğiniz iyice netleştiriliyor. Ardından özel ölçümlerle gözlüğünüz için gerekli bilgiler toplanıyor ve üretime geçiliyor. Özel dikim takım elbiselerde olduğu gibi, gözlüğünüz son halini almadan önce atölyeyi iki kez daha ziyaret ediyor ve sonunda tamamen sizin için üretilen gözlüğünüze kavuşuyorsunuz. Her sene yaklaşık 1000 adet gözlük üreten bu küçük atölyede fiyatlar yaklaşık 700 euro’dan başlıyor ve 20 bin euro’ya kadar çıkabiliyor. Atölyenin yoğunluğu ve seçtiğiniz malzemenin özelliğine göre gözlüklerin hazırlanması dört aya kadar sürebiliyor.


Versace ve Ford'un Ortak Kapsül Koleksiyonu

MODA | Versace ve Ford'un Ortak Kapsül Koleksiyonu

Tommy Hilfiger ve Lewis Hamilton Sonbahar 2019 Ortak Koleksiyonunu Sunar

MODA | Tommy Hilfiger ve Lewis Hamilton Sonbahar 2019 Ortak Koleksiyonunu Sunar

Nike'ın Yeni Sneaker'ı Travis Scott'la Test Sürüşünde

MODA | Nike'ın Yeni Sneaker'ı Travis Scott'la Test Sürüşünde

The Velvet Underground ve Supreme’den Ortak Koleksiyon

MODA | The Velvet Underground ve Supreme’den Ortak Koleksiyon

COS Yeni Archive Editions Koleksiyonunu Sunar

MODA | COS Yeni Archive Editions Koleksiyonunu Sunar

Tiffany & Co.'dan Erkeklere Özel Koleksiyon

MODA | Tiffany & Co.'dan Erkeklere Özel Koleksiyon

Daha Fazla Göster