LV’nin Gelecek Sene En Çok Satacak Ürününü Açıklıyorum

Virgil Abloh kreatif direktörlüğündeki Resort 2021 Erkek Giyim koleksiyonu tanıtıldı. Geçtiğimiz saatlerde yapılan kritiklere katılıyor ve SS21 defilesine kadar iddialı bir tahminde bulunuyorum.

04 Ağustos 2020

LV’nin Gelecek Sene En Çok Satacak Ürününü Açıklıyorum

Fotoğraf: Louis Vuitton

Bir Timothée Chalamet, bir Michael B.Jordan değiliz ki kırmızı halıda ağ şeklinde yelek (harness) kullanalım. Gerçi Abloh günlük hayatta da kullanıyordu. Tasarımcının, marka ile çalışmaya başlamasından sonraki ilk imza parçasını kullanmak ve taşımak bir noktada ya profesyonel stilist ya da yüksek zevk gerektiriyordu (satış fiyatları denklemde sabit değer diye vurgulamaya gerek duymuyorum). 

Resort 2021’deki parçaların günlük hayatta başka parçalarla karıştırılması, kullanılması çok daha kolay görünüyor. ‘Sokak modası çağındayız, ama çok popüler kategoriler beni tatmin etmiyor. Tümüyle bir gardırop yapmak istiyorum. Vuitton’un tarihi, artizanlığı ve ne zaman ne yapması gerektiğini  her durumda bilmesi bunu gerektiriyor’ diyen Virgil Abloh bu cümleyi tanıttığı her kombinde hissettiriyor. 

O da, karantina sürecinde, içinde bulunduğu endüstrinin durumuna dair kafa yoranlardan. Global bir salgın durumunda modanın anlamını tekrar sorgulamış. Bu sorgulamalar sonucu gardıroplardaki ana parçaları tekrar yaratmaya karar vermiş gibi. Lacivert kruvaze bir takım, palto, ve ya rahat kesim bir pantolon ya da krem bir örme kazak, club yaka bir gömlek… Her demirbaş, sezonu hatırlatacak renkli aksesuarlarla ve ya  yeni bir detayla karşımızda. 

Kış sezonundan aklımda kalan bir uygulama, çok kişinin kullandığı dolgu / puf ceketlere Virgil Abloh ile LV monogram ayarıydı. Sadece montlarda değil, çantalarda da kullanılmıştı. Resort 2021’de bu dolgu uygulamasının hacmi azalmış. Büyük beden (oversize) yerine çok daha fit bir silüette, en joker renkte bir yelek var. Çok çeşitli kolay kullanımı, tek parçayla kombini kurtarmaya hizmeti, monogram belirginliği, hepsi bu üründe. Benim gözüm, bu yelekle kombinlenmiş damalı takım elbisede. Yelek konusundaki tahminim için kendimle iddiaya girdim, kaybedersem takım elbiseyi almam. Sanki kazanırsam… :) 

Şimdi Resort 2021'i karıştırıp ilham almaya devam. Yeni çizgi karakterler ve bol çizgi film referansıyla ipuçları verilen İlkbahar / Yaz 2021 koleksiyonu ise 6 Ağustos'ta Şanghay'da tanıtılacak. 


Alber Elbaz’ın Artistik Direktörlüğünde Değişen Lanvin Erkeği

MODA | Alber Elbaz’ın Artistik Direktörlüğünde Değişen Lanvin Erkeği

Gucci X Balenciaga Moda Dünyasını Nasıl Hackledi?

MODA | Gucci X Balenciaga Moda Dünyasını Nasıl Hackledi?

Fashion Week İstanbul 2021'den 3 Erkek Giyim Koleksiyonu

MODA HAFTALARI | Fashion Week İstanbul 2021'den 3 Erkek Giyim Koleksiyonu

Kim Jones Tasarımıyla Yeni Nike Air Max 95

MODA | Kim Jones Tasarımıyla Yeni Nike Air Max 95

Simone Rocha İlk Kez Erkek Gardırobuna Uzanıyor

MODA | Simone Rocha İlk Kez Erkek Gardırobuna Uzanıyor

2021 Model Moda İş Birlikleri

MODA | 2021 Model Moda İş Birlikleri

Daha Fazla Göster