Modaya Yepyeni Bir Bakış

Giray Sepin'in doğanın müthiş uyumundan ilham aldığı 2019 Yaz koleksiyonu Nonself, TENCEL™ elyaflar içeren kumaşlarla doğaya duyarlı bir tavır sergileyerek sürdürülebilir modanın önemine dikkat çekiyor.

19 Temmuz 2019

Modaya Yepyeni Bir Bakış

Giray Sepin, giydikleriyle eğlenebilen, özgür hisseden herkesin giyebileceği tasarımlara imza atıyor. 2019 Yaz koleksiyonunun en belirgin yanı da tasarımların dinginliği ve kumaşları. TENCEL™ elyaflar içeren kumaşlarla hazırladığı koleksiyon cinsiyet ayrımı yapmayan parçalardan oluşan, kolay giyilebilen konforlu siluetlerle zamanın ruhunu yakalıyor. Tasarımcı, sürdürülebilirliğe dikkat çeken koleksiyonun çıkış noktasını ve hikayesini ise şu sözlerle anlatıyor:

“Koleksiyonlarımda beni heyecanlandıran konular üzerine gidip onlarla ilgili hikayeler anlatmayı seviyorum. Son zamanlarda ânın farkında olarak yaşamak gerektiğini, kendinde kalmanın önemli olduğunu, her şeyin birlikte büyük bir uyum içinde hareket ettiğini, bir taraftan da geçici olduğunu yeniden fark ettiğim bir dönemdeyim. Doğa tabii ki bu farkındalığın en önemli yardımcısıydı. Bir çiçeğin oluşması için çiçek dışındaki farklı etkenlerin bir araya gelmesi gerektiğinin farkına varmak… Su, güneş, toprak, hava, zaman gibi…. Aslında sadece o çiçeğe baktığınızda tüm varoluş ve uyumu görebiliyorsunuz. Thich Nhat Hanh’ın The Art Of Living kitabında anlattığı bu felsefe üzerinden yola çıkarak, son derece rahat, kolay giyilebilen ve cinsiyet ayırımı yapmayan parçalardan oluşan bir koleksiyon hayal ettim. Önceki koleksiyonlarımdan farklı olarak daha renkli bir palet kullandığımı söyleyebilirim… Gökyüzü, ağaçlar, toprak, su ve güneşten oluşan bir palet… Yavaşlayan, duran ve nefes alan- tüm o hızlı temponun içerisinde kendini bulmaya yardım edebilecek bir koleksiyon oldu.”

 

 

 

 

Video: Yağmur Kızılok

Moda Editörü: Murat Tepe

@tencel_turkey

@giraysepinofficial 

 


Converse'den Kışa Özel Koleksiyon: Mountain Club

MODA | Converse'den Kışa Özel Koleksiyon: Mountain Club

Dockers ile Dört Mevsim Rahatlık

MODA | Dockers ile Dört Mevsim Rahatlık

Calvin Klein’ın Justin Bieber ve Yıldızlarla Dolu Yeni Kampanyası

MODA | Calvin Klein’ın Justin Bieber ve Yıldızlarla Dolu Yeni Kampanyası

Puma Manchester City’nin 125. Yıldönümü Kutluyor

MODA | Puma Manchester City’nin 125. Yıldönümü Kutluyor

Mango’nun Yeni Travel Suit Tasarımı

MODA | Mango’nun Yeni Travel Suit Tasarımı

Gucci, Cruise 2020 Kampanyasında 'Partiliyor'

MODA | Gucci, Cruise 2020 Kampanyasında 'Partiliyor'

Daha Fazla Göster