Modaya Yepyeni Bir Bakış

Giray Sepin'in doğanın müthiş uyumundan ilham aldığı 2019 Yaz koleksiyonu Nonself, TENCEL™ elyaflar içeren kumaşlarla doğaya duyarlı bir tavır sergileyerek sürdürülebilir modanın önemine dikkat çekiyor.

19 Temmuz 2019

Modaya Yepyeni Bir Bakış

Giray Sepin, giydikleriyle eğlenebilen, özgür hisseden herkesin giyebileceği tasarımlara imza atıyor. 2019 Yaz koleksiyonunun en belirgin yanı da tasarımların dinginliği ve kumaşları. TENCEL™ elyaflar içeren kumaşlarla hazırladığı koleksiyon cinsiyet ayrımı yapmayan parçalardan oluşan, kolay giyilebilen konforlu siluetlerle zamanın ruhunu yakalıyor. Tasarımcı, sürdürülebilirliğe dikkat çeken koleksiyonun çıkış noktasını ve hikayesini ise şu sözlerle anlatıyor:

“Koleksiyonlarımda beni heyecanlandıran konular üzerine gidip onlarla ilgili hikayeler anlatmayı seviyorum. Son zamanlarda ânın farkında olarak yaşamak gerektiğini, kendinde kalmanın önemli olduğunu, her şeyin birlikte büyük bir uyum içinde hareket ettiğini, bir taraftan da geçici olduğunu yeniden fark ettiğim bir dönemdeyim. Doğa tabii ki bu farkındalığın en önemli yardımcısıydı. Bir çiçeğin oluşması için çiçek dışındaki farklı etkenlerin bir araya gelmesi gerektiğinin farkına varmak… Su, güneş, toprak, hava, zaman gibi…. Aslında sadece o çiçeğe baktığınızda tüm varoluş ve uyumu görebiliyorsunuz. Thich Nhat Hanh’ın The Art Of Living kitabında anlattığı bu felsefe üzerinden yola çıkarak, son derece rahat, kolay giyilebilen ve cinsiyet ayırımı yapmayan parçalardan oluşan bir koleksiyon hayal ettim. Önceki koleksiyonlarımdan farklı olarak daha renkli bir palet kullandığımı söyleyebilirim… Gökyüzü, ağaçlar, toprak, su ve güneşten oluşan bir palet… Yavaşlayan, duran ve nefes alan- tüm o hızlı temponun içerisinde kendini bulmaya yardım edebilecek bir koleksiyon oldu.”

 

 

 

 

Video: Yağmur Kızılok

Moda Editörü: Murat Tepe

@tencel_turkey

@giraysepinofficial 

 


Bir Defile Başlamadan Hemen Önceki O 8 Dakikada Neler Oluyor?

MODA | Bir Defile Başlamadan Hemen Önceki O 8 Dakikada Neler Oluyor?

Hermès 2021 İlkbahar/ Yaz Erkek Koleksiyonu Canlı Performansı

MODA | Hermès 2021 İlkbahar/ Yaz Erkek Koleksiyonu Canlı Performansı

Konforundan Ödün Vermeyenler İçin Tenis Stili

MODA | Konforundan Ödün Vermeyenler İçin Tenis Stili

Wimbledon'ın Stil Sahibi Erkekleri

MODA | Wimbledon'ın Stil Sahibi Erkekleri

Bu İşbirliği Yeni Bir Alışkanlığın Habercisi Olabilir Mi?

MODA | Bu İşbirliği Yeni Bir Alışkanlığın Habercisi Olabilir Mi?

Plaj Çantanızda Bulunması Gerekenler

MODA | Plaj Çantanızda Bulunması Gerekenler

Daha Fazla Göster