Motel Hayatından #DockersChallengers Üyeliğine: George Esguivel

Hayallerinin peşinden koşan, hatta süreçleri boyunca dünyayı değiştiren seçilmiş girişimciler ve vizyonlerlerin bulunduğu #DockersChallengers’ın son üyesi George Esquivel ile tanışın.

30 Kasım 2019

İnsanlar dünyayı takım elbise olmadan değiştiriyor mottosuyla yola çıkan #DockersChallengers’ın tasarımcı ve girişimci son üyesi George Esquivel ile tanışın. George Esquivel’i nasıl tanımlarsınız diye sorarsanız gelenekselleşmiş yollardan geçmeyen, süregelen durumu değiştirmeyi amaçlayan ve elbette ki tüm bunları yaparken takım elbise giymeyen biri olduğunu açıkça söyleyebiliriz.

 

George Esquivel

George Esquivel

 

George Esquivel – İnancın, Dayanıklılığın ve Hırsın Hikayesi

George Esquivel, Güney Kaliforniya’da tutarsız bir coğrafyada doğdu. Babası, George’un çocukluğu sırasında sıkça hapse girip çıktığı için çokça ev değiştirmek zorunda kalmışlar. Kısacası bir motelden diğer motele geçerek yaşamışlar. Zor hayatına rağmen, Esquivel en başından beri tek bir tutku konusunda kararlıymış: ayakkabı tasarımcısı olmak. Bulduğu ilk fırsatta yaşadığı bölgede bulunan bir zanaatkarın yanında işe başlayarak, işin püf noktalarını ve ayakkabı yapımını öğrenmiş. Kendi çizimlerini yapmaya başladıktan sonra ayakkabı tamircilerinde yaptığı tasarımı üretmeye başlamış. Güvenli alanının dışına çıkması çok uzun sürmemiş ve takım elbiseyle çalışmanın geleneksel zihniyetine karşı çıkarak kendini tüm gün boyunca ayakkabı tasarlamaya adamış.

 

George Esquivel

 

Her Zaman Gelişen, İyileşen ve Her Zaman Hazır!

George, gelişmeye olan isteği, hırsı ve meydan okuyan düşünce yapısıyla kazandığı prestijli Vogue Moda Fonu ödülünün ardından dünyanın en iyi markalarıyla çalışmaya başlamış. Şimdi Esquivel, moda dünyasında önemli bir imza ve Anna Wintour gibi ikonik isimler tarafından yakından takip ediliyor.

George, kendi markası hakkında: “İşimizi severek yapıyoruz, özgür bir ortamda güzel ve özel hissettiğimiz ürünleri üretmeyi amaçlıyoruz,” diyor.

Son zamanlarda George kendini yeni bir maceraya daha atıyor ve annesinden başlayarak aldığı her yardımı geri veriyor. Özel üretim çantaların ve aksesuarların yer aldığı The X Collection’ı bu amaçla hazırlayarak, gelirini Giving Children Hope kurumuna bağışlıyor. Kurum tıpkı Esquivel’in çocukluğunda yaşadığı gibi, zor koşullar altında yaşayan Kaliforniyalı çocuklara yardım eli uzatıyor. Aynı zamanda kendi tasarladığı Dockers® khaki pantolonun tasarım süreçlerini sosyal medyasında paylaşarak her beğeni için Dockers®’ın bağış yapmasını sağlıyor.

Yukarda belirtilenler #DockersChallengers’ın, her daim yeni maceralara koşma isteğini ve bunları takım elbiseyi dolapta bırakarak gerçekleştirme ruhunu anlatıyor.

Esquivel asla takım elbiseye düşkün biri değil. Takım elbise giymek yerine, her zaman rahatlığı arıyor ve her olasılığa karşı hazırlıklı olmayı tercih ediyor. En son tercihi Supreme FlexUltimate chino, yeni nesil esneme ve konfor özelliğiyle seyahatleri sırasında “Her Zaman Hazır” olmasını sağlıyor. Ayrıca, George kendi Dockers® Supreme Flex Skinny’sini yarattı. Pantolonlar yeni piyasaya sürülen Smart 360 Flex dokuma üstlerle kombine edildi. 360 Flex karakterine uyan, tişört konforunu gömlek görünümünde sağlıyor.

George Esquivel

 

Dockers® sadece chino’dan ibaret değil; seni hayallerine ulaştırmak üzere cesaretlendirmek ve işlerini daha kolaylaştırmak için tasarlanmış bir chino pantolon. Çünkü kimsenin dünyayı değiştirmek için bir takım elbiseye ihtiyacı yok!

 


Bir Defile Başlamadan Hemen Önceki O 8 Dakikada Neler Oluyor?

MODA | Bir Defile Başlamadan Hemen Önceki O 8 Dakikada Neler Oluyor?

Hermès 2021 İlkbahar/ Yaz Erkek Koleksiyonu Canlı Performansı

MODA | Hermès 2021 İlkbahar/ Yaz Erkek Koleksiyonu Canlı Performansı

Konforundan Ödün Vermeyenler İçin Tenis Stili

MODA | Konforundan Ödün Vermeyenler İçin Tenis Stili

Wimbledon'ın Stil Sahibi Erkekleri

MODA | Wimbledon'ın Stil Sahibi Erkekleri

Bu İşbirliği Yeni Bir Alışkanlığın Habercisi Olabilir Mi?

MODA | Bu İşbirliği Yeni Bir Alışkanlığın Habercisi Olabilir Mi?

Plaj Çantanızda Bulunması Gerekenler

MODA | Plaj Çantanızda Bulunması Gerekenler

Daha Fazla Göster