Tam 100 gün tertemiz

Hiç kirlenmeyen bir gömleğiniz olsun istemez misiniz? Wool&Prince tam yüz gün boyunca kokmayan, kırışmayan ve kirlenmeyen gömlekleriyle bir hayali gerçeğe dönüştürüyor.

02 Mayıs 2013

Tam 100 gün tertemiz

Standart gömlekler üst üste en fazla bir iki gün giyilebilir. Bu yüzden çok yıkanır, çabuk yıpranırlar. Üstelik düzenli olarak resmi giyinmek durumundaysanız, gardırobunuzda aynı gömlekten birkaç tane bulundurmanız da gerekir. Peki ya aynı gömleği tam yüz gün boyunca hiç kokmadan, kırışmadan, kirlenmeden giyebileceğinizi söylesek?

Sık sık yıkama ve ütü gerektirmeyen, başka bir deyişle erkekleri rahat ettirecek bir gömlek yaratmayı hedefleyen Wool&Prince altı aylık bir çalışmanın ardından "Cotton-Soft" adını taşıyan yünlü bir kumaş geliştirdi. Bu kumaştan dikilen gömlekleri yüz gün boyunca giymeleri için insanlara verdi ve deneyimlerini inceledi. Doğal olarak pamuğa göre altı kat daha dayanıklı olan, kırışmayan ve kokmayan yünlü kumaş beklendiği gibi görevini yaptı ve Wool&Prince amacına ulaştı.

Başarısını bir Kickstarter projesiyle paylaşan ve  projesine 30 bin dolarlık bir hedef koyan Wool&Prince 10 günde 275 bin dolar kaynak topladı. Böylece farklı renk ve desenlerde gömlekler üretme şansını da yakaladı.

Denemeden inanmak biraz güç olsa da Wool&Prince aynı gömleğin yıkanmadan ve kuru temizleme yapılmadan yüz gün giyilebileceği konusunda oldukça iddialı. Bu yeni nesil gömleklerin günlük hayattaki başarısını bizzat test etmek için Wool&Prince'e bir şans verebilirsiniz.

Kickstarter - Wool & Prince


HUF’un New York’dan Esinlenen Yeni Koleksiyonu

MODA | HUF’un New York’dan Esinlenen Yeni Koleksiyonu

Converse'den Kışa Özel Koleksiyon: Mountain Club

MODA | Converse'den Kışa Özel Koleksiyon: Mountain Club

Karl Lagerfeld ve Puma’dan Yeni Koleksiyon

MODA | Karl Lagerfeld ve Puma’dan Yeni Koleksiyon

Futbol ve Moda Yeniden Birleşti: Arsenal X 424

MODA | Futbol ve Moda Yeniden Birleşti: Arsenal X 424

Nike İmzalı Inter X Pirelli Koleksiyonu

MODA | Nike İmzalı Inter X Pirelli Koleksiyonu

Dockers ile Dört Mevsim Rahatlık

MODA | Dockers ile Dört Mevsim Rahatlık

Daha Fazla Göster