Tarza Bakış: Asap Rocky

Aynı anda hem serseri hem centilmen bir stil yakalamak isteseydiniz ilham alacağınız kişi kim olurdu? Doğru cevap tabii ki Asap Rocky. Ne tarafından baksak ayrı ilham alıyoruz; ister Harlem rapçisi, ister Dior Homme’un marka yüzü.

06 Nisan 2017

Tarza Bakış: Asap Rocky

Ama o piyasada yükseldikçe stilini konuşturanlardan değil. 4-5 yıllık hızlı kariyer hayatından öncesinde Harlem’in belalı çocuklarından biriyken de stil zekasını konuşturduğunu interneti biraz kurcalayınca görebiliyoruz.

Asıl adı Rakim Mayers olan rapçi ve müzik videosu yönetmeni bu adam geçtiğimiz yıllardan bu yana çok tutulan layering yani kat kat ya da üst üste giyinme akımının ustası. Dizlere kadar uzanan bol tişörtlerin üzerine giydiği kocaman Gucci logolu kazaklar, yetmez gibi onun da üstüne geçirdiği uzun kürkler ve altına resmen öylesine geçirilmiş gibi duran dili dışarıda Nike sneakerler onda hiç de düşündüğünüz gibi absürd durmuyor. Ya da kıpkırmızı bir eşofman altı üzerine kamuflaj desenli kot ceket. Kulağa nasıl geliyor bilmiyoruz ama emin olun onun üstünde epey iyi duruyor. Ayrıca spor markaları ve eşofman takımları son dönemlerde yükselişe geçmişken böyle kombinler denemeye değer.

17-04/06/asap2-1491482083.jpg

Stil dendiğinde Rakim’in asla’sı hiç yok gibi. New York sokaklarında onu her gün apayrı kumaş türlerinde apayrı desenlerin içinde görmek mümkün. Alışkın olduğumuz renk ve desen uyumları onun umurunda bile değil. Hatta gözlerimiz neye alıştıysa onu yıkmaya özel bir çabası var gibi. Mikro çiçek desenli bir gömlek ve altına bambaşka renkte makro desenli pantolon tercih ettiği kombini bu çabasını anlatır nitelikte.


17-04/06/asap3-1491482061.jpg

Dış giyimde kürk ve şişme uzun montlar onun favorileri. Bunlar için ona en uygun markalar yaratıcı kesimleri ve tasarımları ile özellikle Balenciaga ve Gucci montlar.

Kırmızı halıda bu kez centilmenlik yine ondan soruluyor ama kendi bildiği gibi. Eteği dizlerine uzanan ceketleri ile smokinleri ile iliklemediği göğüs düğmeleri ona hayran olan kadınlara göz kırpıyor.

Asap Rocky’nin stilinde mutlaka hepimize ilham olacak denemeye değer detaylar var. Onu daha yakından tanımak için sanat galerisi tadındaki Instagram hesabını takibe almanızı öneriyoruz.

 

17-04/06/asap.jpg


Takım Elbiseniz Sıkıcı Olmak Zorunda Değil

MODA | Takım Elbiseniz Sıkıcı Olmak Zorunda Değil

Mango’nun 2019 Sonbahar/Kış Kampanyası: Shared Moments

MODA | Mango’nun 2019 Sonbahar/Kış Kampanyası: Shared Moments

Arsenal ve adidas Ortaklığı Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

MODA | Arsenal ve adidas Ortaklığı Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

Arzu Nesnesi Tasarımlar: Supreme 2019-20 Sonbahar/Kış Koleksiyonu

MODA | Arzu Nesnesi Tasarımlar: Supreme 2019-20 Sonbahar/Kış Koleksiyonu

Calvin Klein’ın Yıldızlarla Dolu Yeni Kampanyası

MODA | Calvin Klein’ın Yıldızlarla Dolu Yeni Kampanyası

Opening Ceremony, Dickies ve Timberland Aynı Koleksiyonda Buluştu

MODA | Opening Ceremony, Dickies ve Timberland Aynı Koleksiyonda Buluştu

Daha Fazla Göster