Gucci? Adidas? Guccididas ile Tanışın
Stil

Gucci? Adidas? Guccididas ile Tanışın

Tüm gün Gucci’yi düşünüyorum.

Milano’da Gucci’nin Sonbahar 2022 koleksiyon sunumu için henüz modeller dahi podyuma çıkmamışken sosyal medya evreninde Rihanna ve A$AP Rocky’nin defile mekanındaki videoları dolanmaya başladı. Müstakbel ebeveynler olarak ilk kez katıldıkları moda haftasında ön sırada Edward Enninful ve Anna Wintour’la birliktelerdi. Dünyanın en stil çiftinin katılımıyla gerçekten sıkı bir şeylerin başlayacağından emindik. 

Konuklar, farklı bir eşleşmeyi kutlamak için meşhur Gucci evinde toplandı: İtalyan lüks markasının Alman spor giyim devi Adidas ile yaptığı iş birliği, bir nevi modaevinin 2021'de Balenciaga'yı hackleme geleneğini sürdürüyor. Görünüşe göre Gucci, markanın şeritlerini Euro, dolar ve yen çeklerini nakte dönüştürmek istiyor. 

Yeni koleksiyonda, Gucci kreatif direktörü Alessandro Michele, geçen sezonun cilalı 70'ler-Hollywood şaşaasını Adidas'ın dev spor giyim mirasıyla güçlü bir karışım formülüyle hazırlamak için "hack laboratuvarına" geri döndü. Sonuç? Birçok sportif tekstil ve lateks, yonca logolu önü çıt-çıtlı Crayola takım elbise ve Adidas'ın pelerinler, kır elbiseleri ve siperleri ile yarışan imzalı üç çizgisi. Geleneksel gelinlik finalinde bir sağlık goth esintili bir sağlık personası bile vardı.

Hem Gucci hem de Adidas, sokak giyimi ve spor giyim geleneklerinden doğan modanın satış rekorları kıran iş birliği hiperkültürüne çok bağlı. Ve geçen yılki Gucciaga karşılıklı bir bilgisayar korsanlığıysa, bu yılki Guccididas daha çok dostça bir hücum gibi hissettiriyor. isterseniz nerd’lere karşı sporcular diyebilirsiniz. İlginçtir ki, Adidas ayrıca kısa süre önce başka bir İtalyan lüks markası olan Prada ile ortaklığını yeniden canlandırdı modanın byük oyuncularıyla spor giyim daha uzun sürede kalıcı görünüyor. (İşin ticari yönü ile ilgileniyorsanız, hem Gucci hem de Balenciaga, Kering lüks holding şemsiyesi altında, Prada ise Prada Group'a aittir.) Sonuçta Samba spor ayakkabılardan esinlenen küçük topuklu ayakkabılar daha olası. 

 

İZLE
İmrendiren Tasarım Oyuncak Koleksiyonu
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası