Moda

Türk Geleneklerinin Sokak Stilindeki Yankısı: Puma x Les Benjamins

Puma x Les Benjamins'ten ikinci raunt!

19-03/16/19ss_social_ig_sp_select_les-benjamins_1150913_2400x2400px.jpg

Spor markası Puma’nın, globalde bir Türk markasıyla gerçekleştirdiği ilk iş birliğinin başrol oyuncusu: Les Benjamins. Bünyamin Aydın’ın klişelere meydan okuyan özgün stili ile farklı kültürleri keşfe çıkan lüks sokak giyim markası Les Benjamins, 6 Nisan’da gerçekleşecek Puma X Les Benjamins global lansmanı için gün sayıyor.

Bünyamin Aydın, ilk koleksiyon için, Puma silüetlerini geleneksel Türk halılarının zengin renkleri ve dokusunu kullanarak, el yapımı, zanaatkar bir ifade ile moda sahnesine yeniden çıkarıyor. ‘Konfor ile kültürü yakalamak’ fikri üzerine kurulan iş birliği, Puma’nın spor mirasındaki ikonik silüetleri yorumlaması için Les Benjamins'in marka DNA’sı ile birleştiriyor.

19-03/18/19ss_social_ig_sp_select_les-benjamins_1090622_1600x2000px.jpg

Koleksiyonda hikaye, DNA testi ile Türk kökenini keşfeden Brooklyn’li fotoğrafçı 13th Witness’ın gözünden anlatılıyor. Fonksiyonel tasarımların Les Benjamins’in geleneksel desenleriyle harmanlandığı 2019 İlkbahar/Yaz Puma x Les Benjamins koleksiyonunda, hazır giyim parçalarının yanı sıra, sırt çantası, bel çantası ve şapka gibi performans ilhamlı aksesuarlar yer alıyor.

İlk Puma X Les Benjamins koleksiyonu 6 Nisan’da tüm dünyada, PUMA.com, Puma mağazaları ve çeşitli mağazalarda satışa sunulacak.

İZLE
Hakkında En Çok Konuşulan Bek: Valentin Rosier
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası