Devir akıllı scooter devri
Motosiklet

Devir akıllı scooter devri

Televizyonunuz akıllı, telefonunuz akıllı, motosikletiniz neden akıllı olmasın? Yenilikçi Gogoro Plus Smartscooter yola çıkmaya hazır.

Dünyanın her köşesinde her gün binlerce yeni araç trafiğe çıkarken ve büyük şehirlerde ulaşım her geçen gün daha zor bir hal alırken, geliştirilen yaratıcı çözümler hem ulaşım alışkanlıklarını hem de teknolojiyi değiştiriyor.

Eski HTC tasarımcı ve mühendisleri tarafından kurulan henüz 4 yaşında bir firma olan Gogoro’nun geliştirdiği elektrikli akıllı scooter bize sıra dışı bir deneyim vaat ediyor. İlk bakışta sevimli geleneksel bir motosikleti andıran Gogoro Plus Smartscooter, güncel teknolojisiyle fark yaratıyor. Motorunuzun kilidini Bluetooth ile açabiliyor ve kocaman GO butonuna basarak kolayca çalıştırıyorsunuz.

Devir akıllı scooter devri

Zevkler herkese göre değişir elbette ama tasarımında göze rahatsız edici ya da abartılı gelen herhangi bir noktanın neredeyse bulunmadığı bu minimal scooter, gayet dost canlısı ve insancıl görünüyor.

Gogoro’nun belki de en büyük amacı, hayatınızı kolaylaştırabileceği kadar kolaylaştırmak. Bu amaçla kurulan pratik batarya değiştirme istasyonları, şık tasarımlarıyla hizmete açıldı bile. Şimdilik yalnızca Tayvan'ın başkenti Taipei şehrinde kurulan 65 batarya değiştirme istasyonu (GoStations) ile çalışmaya başlayan sistemin, ilerleyen dönemlerde dünyanın farklı şehirlerine de yayılması hedefleniyor.

Devir akıllı scooter devri

İstasyondan bir batarya almanın yolu; boş bir yuvaya bitmiş bataryanızı yerleştirmek ve sistem tarafından yerine verilen dolu bataryayı akıllı motosikletinize yerleştirmek. Telefonunuza indirebileceğiniz uygulama ile size en yakın istasyonu bulmanız da mümkün.

Yaklaşık 4 bin 100 dolarlık (11 bin TL) bir fiyat etiketine sahip olan Gogoro Smartscooter, Tayvan’dan başlayıp dünyaya yayılacak yepyeni, pratik ve çevreci bir ulaşım anlayışının öncüsü olacağa benziyor.

İZLE
İmrendiren Tasarım Oyuncak Koleksiyonu
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası