Mercedes bir canavar yarattı
Otomobil

Mercedes bir canavar yarattı

Mercedes-Benz, yeni SLS AMG GT ile kendini aşıyor.

 

Bir otomobili sınıflandırabilmek için onunla eşdeğer ya da en azından ona yaklaşabilen modeller bulmak gerek. Oysa elinizdeki 2013 model Mercedes-Benz SLS AMG GT gibi bir otomobil şaheseriyse onu diğerleriyle kıyaslamaya kalkışmanız bile bir hata olabilir. Tasarım harikası GT, mevcut SLS AMG ailesine bir ilave değil, tek başına bütün serinin yerini alacak yepyeni bir model.

Aynı SLS AMG gibi 6.2 litrelik V8 motorla donatılmış GT, ürettiği 583 BG ile öncülüne tam 20 BG fark atıyor. Böylece sıfırdan 100 km/s hıza 3.7 yerine 3.6 saniyede ulaşıyor. Performans canavarının maksimum hızıysa elektronik olarak 320 km/s ile sınırlandırılmış.

Peroformans ve dış tasarımının yanı sıra GT'nin iç tasarımında da yenilikler var. Kontrast dikişleriyle dikkat çeken Designo stil paketi üç farklı renk alternatifiyle geliyor. Ayrıca karbon fiber olarak tercih edilebilen birçok iç ve dış parça gibi kusursuz performansı bütünleyen Bang & Olufsen ses sistemi de opsiyonel.  Kasım ayı ortasında satışa sunulması beklenen SLS AMG GT'nin fiyatıysa henüz açıklanmadı.

İZLE
GQ Türkiye & Niyazi Erdoğan MBFWI özel yemeği
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası