Yeni Kral

Bugatti, performansı kadar tasarımıyla da, korkuyla karışık saygı uyandıran modelinin yeni kuşağı için düğmeye bastı.

05 Ekim 2015

Yeni Kral

Güç her şeydir diyenlerin referans gösterdiği Veyron, yıllar içinde farklı versiyonlarıyla her zaman zirvedeki yerini korudu. 16 silindirli motorun ürettiği 1001 beygir, zaman içinde 1200’lere ulaştı. En iyiyi üretmenin rehavetine kapılmayan Bugatti, 10 yıl önce başlattığı 1000 üzeri beygir kategorisini bir üst kademeye taşımanın vakti geldiğine karar verdi. Veyron’un yerini almak üzere 2017 yılında yollara çıkması planlanan yeni model Chiron hakkındaki detaylar, yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı.

Oyundan gerçeğe

PlayStation’ın en sevilen oyunlarından olan Gran Turismo’da boy göstermek için tasarlanan Bugatti Vision Gran Turismo, sanal ortamdan çıkıp Frankfurt Otomobil Fuarı’nda bütün ihtişamıyla sergilendi. Bu da gösteriyor ki yeni kralın genleri konsept otomobilinden aktarılacak.

Sergilenen otomobil her ne kadar pist kullanımı için tasarlansa da, yeni modelin bundan çok da farklı olmayacağı belirtiliyor. Tasarımı kadar performansıyla da dudak uçuklatması beklenen Chiron’un 1600 beygir civarında bir güce sahip olacağı düşünülüyor. Bu da akıllara 0-100 km/s hızlanmanın 2 saniye gibi etkileyici bir zaman diliminde gerçekleşeceğini getiriyor. Maksimum hız ise 435 km/s’i aşabilir.

Gelelim fiyata... Bugatti’nin yeni performans canavarını 2,5 milyon dolardan başlayan fiyatla satışa sunması bekleniyor. Sanal ortamda adrenalin patlamasına neden olacak otomobil seri üretime geçtiğinde ne kadar değişikliğe uğrayacağını ve teknik özelliklerinin tahminler içinde kalıp kalmadığını zaman gösterecek. Kesin olan tek şey, Bugatti’nin bir kez daha, zirveyi kimseyle paylaşmaya niyetli olmadığı.


Yeni McLaren 720S Spider ile Tanışın

OTOMOBİL | Yeni McLaren 720S Spider ile Tanışın

Aston Martin’in Yeni Aracı: Vanquish Zagato

OTOMOBİL | Aston Martin’in Yeni Aracı: Vanquish Zagato

Jeep’in Yeni Pickup Modeli: Gladiator

OTOMOBİL | Jeep’in Yeni Pickup Modeli: Gladiator

Audi’nin Elektrikli Aracı E-Tron Piyasaya Çıkıyor

OTOMOBİL | Audi’nin Elektrikli Aracı E-Tron Piyasaya Çıkıyor

Porsche’un Yeni 911 Carrera S Modeliyle Tanışın

OTOMOBİL | Porsche’un Yeni 911 Carrera S Modeliyle Tanışın

Lamborgini’nin Yeni Harikası: SC18 Alston

OTOMOBİL | Lamborgini’nin Yeni Harikası: SC18 Alston

Daha Fazla Göster