Yeşil Cehennem’in Canavarı Mercedes-AMG GT R yollara çıkıyor:
Otomobil

Yeşil Cehennem’in Canavarı Mercedes-AMG GT R yollara çıkıyor:

Dünya’nın en zor yarış pistlerinden biri olan “Yeşil Cehennem”’i fetheden yeni Mercedes-AMG GT R'nin sürüş performansına bayılacaksınız.

Yeni motospor teknolojilerinden yararlanılarak başta yarış arabası olarak tasarlanan, AMG GT ailesinin üçüncü üyesi AMG GT R herkeste bir Lewis Hamilton olma isteği uyandırıyor. Mercedes-AMG GmbH’nin Genel Müdürü Tobias Moers arabanın asıl amacının yarış arabası AMG GT3'ün sürüş dinamiği ile AMG GT’nin kullanış pratikliğini bir araya getirmek olduğunu söylediği araba rüyalarınıza girecek güce, hıza ve karizmaya sahip. Araç, Almanya’nın Köln kenti yakınlarındaki Nürburgring'in çam ormanından geçen, zorluğu nedeniyle “Yeşil Cehennem” olarak adlandırılmış pistten ilham alınarak tasarlanmış. Ormanın yollarını fethetmiş mühendislik harikası, “AMG Magno Açık Yeşil” isimli rengi ile en uzak mesafeden görülecek şekilde tam bir motospor arabası. 

16-12/06/mercedes-amg-gt-r-2.jpg

AMG GT R'nin "Mago Açık Yeşil" rengi

Alçak ön tasarımı ve ileriye doğru çıkıntılı devasa ön ızgarası, köpek balığı burnu etkisi yaratarak yol rüzgârını soğutma görevi görüyor ve aracın aerodinamik performansının artmasını sağlıyor. 3,6 saniyede sıfırdan 100km/sa hıza çıkan araba inanılmaz sürüş dinamiği ve yol tutuşu ile her yolu bir yarış pistine dönüştürebilecek kapasiteye sahip.

Türkiye’de Avrupa ile aynı zamanda Kasım sonu verilen sipariş ile araçlar Mayıs 2017 itibariyle sahiplerine teslim edilebilecek.

Bu Yeşil Canavarın Birkaç Teknik Özellikleri:

Motor: 4,0 litre hacimli, direkt enjeksiyonlu çift turbo beslemeli V8
Silindir hacmi: 3982 cm3
Maksimum Güç: 585 BG (430 kW), 6.250 d/d
Maksimum Tork: 700 Nm, 1900-5500 d/d
Güç aktarımı - Arkadan itiş - Şanzıman
AMG SPEEDSHIFT DCT 7 vitesli çift kavrama
Ağırlık (DIN/EG): 1555 kg*/1630 kg**
Hızlanma 0-100 km/h: 3,6 s
Maksimum hız: 318 km/sa

İZLE
GQ Türkiye & Niyazi Erdoğan MBFWI özel yemeği
İLGİLİ İÇERİKLER mercedes
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası