Gece kuşu

YSL, ikonik parfümü La Nuit de l’Homme’un daha yoğun, daha baştan çıkarıcı versiyonu l’Intense’i çıkardı. Karşımızda, çevresindeki tüm kadınları kendine hayran bırakan bir gece kuşu var...

07 Ekim 2015

Gece kuşu

L’Intense, YSL La Nuit de L’Homme ailesinin son üyesi. Aynı zamanda, klasik erkek parfümleri arasında hatırı sayılır bir yere ve son derece maskülen kodlara sahip olan La Nuit de L’Homme’un en yoğun versiyonu.

Markanın “Eleganlık ve umursamazlık arasında bir çatışma, yeni bir maskülenlik, baştan çıkarıcılığın yeni kokusu” diye anlattığı koku, geçen yıl parfüm dünyasının Oscar’ı kabul edilen FiFi Ödülü’nü alan Anne Flipo’ya emanet edildi. Flipo’nun ilhamı, “gecenin karanlığında artan baştan çıkarıcılık” oldu. Çevresine yaydığı enerjiyle tüm kadınları kendine hayran bırakan, risk alan, yasak olanla flört eden bir erkek hayal eden parfümör, “Gece, YSL La Nuit de L’Homme L’Intense erkeğinin oyun alanı” diyor.

Sıcak, daha da sıcak

Peki nasıl kokuyor bu gece kuşu? Canlı, sıcak, oryantal akorlarla bir parfüm tasarlayan Anne Flipo, bu çekici erkeği paçuli, aromatik yeşil notalar, menekşe yapraklarıyla bir bütüne dönüştürüyor. Pudralı bir dokuya sahip olan süsen çiçeği konsantresi ise L’Intense’in kalp notasındaki sürprizi. Parfüme yoğunluk katan ve seksapelini artıran süsen özleri, vanilya ve tonka çekirdeği notalarıyla birleşip ikinci bir ten hissiyatı yaratıyor.

 

HATIRLAYALIM

YSL La Nuit de L’Homme’un diğer versiyonları Eau de Toilette ve Le Parfum. Üçünün de ortak noktası canlı, sıcak ve oryantal notaları. Eau de Toilette daha enerjik; taze oryantal akorlara sahip. Parfümde turunçgiller, baharat notaları ve odunsu akorlarla buluşuyor. Kalp notasındaki tonka çekirdeği ona oryantal bir hava katıyor. Le Parfum ise biraz daha baharatsı ve oryantal. Gizemli bir etki bırakan laden çiçeği, sıcak vanilya akorlarıyla üst notalarda hafifliyor. Kokunun kalbindeki baharatsı kakule akorları, baştan çıkarıcı rolü üstleniyor.


2020’nin Öne Çıkan 7 Parfümü

PARFÜM | 2020’nin Öne Çıkan 7 Parfümü

Her Okazyona Uygun En İyi 6 Parfüm

PARFÜM | Her Okazyona Uygun En İyi 6 Parfüm

Bakımlı Erkeklere: Kalıcı Parfümün 5 Altın Kuralı

PARFÜM | Bakımlı Erkeklere: Kalıcı Parfümün 5 Altın Kuralı

İkonik Centilmenlerin İkonik Parfümleri

PARFÜM | İkonik Centilmenlerin İkonik Parfümleri

Dior ve Robert Pattinson Yeniden Bir Arada

PARFÜM | Dior ve Robert Pattinson Yeniden Bir Arada

Doğru Parfümü Bulmak için 7 İpucu

PARFÜM | Doğru Parfümü Bulmak için 7 İpucu

Daha Fazla Göster