Pharrell Williams ve Tiffany & Co. "Titan" Mücevher Koleksiyonunu Piyasaya Sürüyor: Parçalar Ne anlatıyor? Tiffany&Co
Güncel

Pharrell Williams ve Tiffany & Co. "Titan" Mücevher Koleksiyonunu Piyasaya Sürüyor: Parçalar Ne anlatıyor?

Yunan tanrısı Poseidon'un bir sembolünden esinlenen koleksiyon, sarı altın ve titanyumdan yapılmış 19 parça mücevherden oluşuyor.

Pharrell Williams, yaratıcı hikayesinin yeni bölümünü Amerikalı mücevherci Tiffany & Co. ile açıyor. 2022'de ortak bir gözlük piyasaya sürdükten sonra, şimdi de bütün bir koleksiyon geliyor. Sanatçı ve ABD'li mücevher markasının ilk ortak serisi, ilhamını deniz tanrısı Poseidon'un üç dişli mızrağından alıyor. Bunun arkasındaki sembolizm sanatçı için büyük önem taşıyor. 

Tiffany "Titan - koleksiyon Pharrell Williams'ın köklerine selam veriyor

Pharrell Williams yine yapacağını yapıyor. İz bıraktığı bir işbirliğiyle moda dünyasını bir kez daha şaşırtıyor. Uygun bir şekilde "Titan" olarak adlandırılan iş birliği, her yönüyle titan Pharrell Williams'ın yaratıcı güçlerini ne kadar çok yönlü ve değişken kullanabildiğini bir kez daha ifade ediyor.

2 Mayıs 2024'te tanıtılan mücevher serisi, sanatçı ve multi-yetenekli ismin Tiffany & Co. ile ilk koleksiyonu. Tasarımların tümü, denizlerin titanı, deniz tanrısı Poseidon ve üç çatallı mızrağından gelen karakteristik bir çivi motifine sahip.

Geleneksel Tiffany standartlarında geri dönüştürülmüş 18 ayar sarı altın ve titanyumdan yapılmış kolyeler, küpeler, bilezikler ve yüzükler, çivili tasarımlarla hafif serseri bir dokunuşa sahip. Parlaklığı vurgulayan ters set pırlantalar ve kolye, küpe ve yüzüklerdeki dönen detaylar gibi daha sıra dışı özellikler eğlenceli bir dokunuş katıyor. Moleküler bir süreç kullanılarak üretilen titanyumun koyu siyah rengi, altının parlaklığıyla tezat oluşturuyor.

"Sudan çok ilham alıyorum ve bu koleksiyonun adı olan 'Titan', denizlerin hükümdarı ve Atlantis'in kralı Poseidon'a bir gönderme. Atlantis aynı zamanda büyüdüğüm Virginia Beach'in de adı" diyor Pharrell Williams koleksiyonun lansmanında. Sanatçı, "Siyah titanyum kullanımı çok bilinçli. Siyahlığın güzelliğinin fiziksel bir tezahürü" diye ekliyor.

Pharrell Williams ve Tiffany & Co. koleksiyonunun fiyatları ve ulaşılabilirliği

Tüm mücevher parçaları şu anda Tiffany & Co. online mağazasında ve Haziran ayında Türkiye'de satışa sunuluyor. Fiyatlar pırlantalı titanyum ve altın küpeler için 3.900 Euro ile birkaç pırlantalı sarı altın kolye için 60.000 Euro arasında değişiyor. (Fiyatlar değişiklik gösterebilir.)

Pharrell Williams ve Tiffany & Co.

Pharrell Williams ve Tiffany & Co.

Pharrell Williams ve Tiffany & Co.

Bu içerik ilk olarak GQ Germany web sitesinde yayınlanmıştır.

 

İZLE
İmrendiren Tasarım Oyuncak Koleksiyonu
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası