Tüm Zamanların Ezber Bozan 20 Otomobil Tasarımı
Otomobil

Tüm Zamanların Ezber Bozan 20 Otomobil Tasarımı

Farklı dönemlerin 650 otomobilini kapsayan Otomobil Tasarım Atlası, iyi, kötü ve ikonik olarak çirkin tasarımları eşit ölçüde içeren katıksız otomobil keyfi için nihai kitap denebilir. İşte tarihin ezber bozan 20 otomobili.

Otomobil tasarımına biraz olsun tutkusu olan biri için, 650 otomobilin profilini çıkaran 568 sayfayı karıştırmak kulağa nasıl geliyor? Daha spesifik olarak, 1893'ten günümüze otomotiv tasarımının eksiksiz bir genel görünümü? Otomobil dünyasının Carl Benz ve Henry Ford'un öncü günlerinden bu yana en büyük dönüşümünü (elektrik devrimi) yaşadığı bir dönemde Otomobil Tasarım Atlası'nın sunduğu şey tam da bu.

Yazarlar Jason Barlow, Guy Bird ve Brett Berk uzmanlara - tasarımcılar, koleksiyoncular, gazeteciler - değerlendirilmek üzere 1100 otomobilden oluşan uzun bir liste hazırlamaları için çağrıda bulundu. Bu sayı 750'ye indirildi. Daha sonra 650 kişilik nihai liste seçilene kadar tartışmalar ve tıslama nöbetleri yaşandı. Sonuç ne oldu? Beklediğiniz tüm ağır topların yanı sıra, tam maaşlı otomobil meraklılarının bile aşina olmayacağı pek çok marka - hepsi de harika hikayelerle birlikte.

İlginizi çekmesi için, GQ için seçilmiş ve özel olarak düzenlenmiş en iyi, en önemli ve en tartışmalı 20 eseri aşağıda bulabilirsiniz.

Bu içerik British GQ websitesinde yayınlanmıştır.

İZLE
İmrendiren Tasarım Oyuncak Koleksiyonu
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası