2013'te ne dinleyelim?

Senenin ilk gününde 2013'ün hit olmaya aday yıldızları ve parçalarıyla geçirebilirsiniz.

28 Aralık 2012

2013'te ne dinleyelim?

ERKEN KALKAN KONSER DİNLER

Sweet 60’s geri dönüyor: Yuvarlanan taş yosun tutmaz diyen Rolling Stones, 50’nci yılını yollarda kutlayacak. Ekim ayında piyasaya sürdükleri iki yeni şarkı ve Stones hitlerinden oluşan albümleri GRRR!’ın ardından turneye çıkacaklarını açıklayan ekip, her ne kadar netleşmemiş olsa da bu yıl Glastonbury’nin ana sahnesinde olacak gibi. 26-30 Haziran’da Londra’da, olmazsa da yazın mutlaka bir yerlerde Mick Jagger’ın poposunu nasıl salladığına şahit olmak mümkün.

Bol paçalar kuru temizlemeye: Pink Floyd’un efsane ismi Roger Waters, The Wall turnesi kapsamında 3 Ağustos’ta İstanbul’da. İTÜ Stadyumu’ndaki konsere giden herkesin en az bir yakınına “Wish you were here” mesajı atacağı anı bir düşünün!

80’lerin yüz akı: 1980’lerin vatka, aerobik ve Berlin Duvarı’ndan sonra en kuvvetli alameti farikası new wave/synthpop’un yüz akı Depeche Mode, İstanbul’da, Maçka Küçükçiftlik Park’ta. Ajandanızda 17 Mayıs akşamını boş bırakın.

Jantilerden bir janti: New York’lu alternatif müzik topluluğu Interpol’ün janti solisti Paul Banks, bu kez tek başına geliyor. Solo projesiyle 13-14 Şubat’ta İstanbul Babylon sahnesinde arzı endam edecek Banks’i Sevgililer Günü yemeğine, yemeği de konsere kurban etmeyin. Banks mikrofon ayarlarını 22.00’de yapmaya başlıyor, yavaş çiğneyin.

Satmazsa fena: “Sesim daha güzel çıkıyor” deyip kayıtlarına çıplak girdi. İlk single G.U.Y.’ı (Girl Under You) Twitter’dan paylaştı. Ama esas ilginç olan, adını basın toplantısı düzenlemek yerine koluna dövme yaptırarak açıkladı. Lady Gaga, 2013’ün ilk aylarında piyasada olacağını duyurduğu yeni albümü ARTPOP’u, tutsa da tutmasa da ömür boyu hatırlayacak gibi görünüyor. Neyse ki otoriteler “Sildirmesine gerek kalmayacak” diyor.

Adımı kepine yaz: Eminem’i unuttuk. Hem de çocuğu okuldan almayı unutur gibi, “çok unuttuk”. O da her soğukkanlı çocuk gibi, kapıda oturup ağlamak yerine okulun spor salonuna gitti. Küsmedi, çalıştı. Geçen ay aniden ortaya çıkıp bizi utandırdı. Detroit Tigers’ın yeni keplerini görenler önce “Bu ne ki?” dedi, sonra anladı. Eminem öyle billboard’larla, tanıtım videolarıyla değil bir beyzbol kepiyle “Yıkılmadım ayaktayım” mesajı verdi. 30 dolara satılan keplerden elde edilen gelir, engelli çocuklar için çalışan The Marshall Mathers Foundation’a gidiyor. Bu arada albümden duyduğumuz ilk sesler, “Bu çocuğu iyi ki okulda unutmuşuz” dedirtiyor.


Nostaljk İş Birliği: Pokémon X Casio

POPÜLER | Nostaljk İş Birliği: Pokémon X Casio

Robert Downey Jr’lı Dolittle’dan İlk Fragman

POPÜLER | Robert Downey Jr’lı Dolittle’dan İlk Fragman

2019’un En İyi Romantik Komedileri

POPÜLER | 2019’un En İyi Romantik Komedileri

Harry Styles ve Nefes Kesen Yeni Videosu

POPÜLER | Harry Styles ve Nefes Kesen Yeni Videosu

El Camino: A Breaking Bad Movie Netflix’te Yayınlandı!

POPÜLER | El Camino: A Breaking Bad Movie Netflix’te Yayınlandı!

Jared Leto'nun Gucci Replikası Kayıp

POPÜLER | Jared Leto'nun Gucci Replikası Kayıp

Daha Fazla Göster